Naposledy v ní účinkovali před deseti lety. „Jelikož máme v týmu samé mladíky, vůbec netuším, jestli ji tehdy někdo hrál. Možná Pietrasz a Kubjat, kteří jsou v Horní Suché nejdéle,“ přemýšlel Zdeněk Menoušek, trenér Horní Suché.

Zápas závěrečného červnového 14. kola fotbalové I.B třídy, skupiny C, SK Horní Suchá - Oldřichovice 4:2.
Zaostřeno na fotbal: Kdo v I.B třídě neprohrál, kde padaly góly? Podívejte se

Z úspěšného kádru minulé sezony odešel jen Valášek do Těrlicka a skončil Klimprle. Oba byli pracovně tak vytížení, že s námi moc netrénovali ani nehráli,“ vysvětlil kouč, že se nejedná o velkou změnu.

„Do stávajícího kádru jsme nechtěli nějak výrazně zasahovat, protože si nemyslím, že mezi A nebo B třídou je až tak obrovský rozdíl. Pořád sázíme na náš kolektiv, který si to vybojoval,“ vysvětlil Zdeněk Menoušek.

Zápas červnového 25. kola minulého ročníku fotbalové I.A třídy, skupiny B, FC Libhošť - SK Stonava 4:1.
Stonava vyloupila Petrovice. Teď ji čeká pikantní derby s Lokomotivou

Naopak do Horní Suché zamířily posily zvučných jmen. „Získali jsme útočníka Vojtěcha Zábelku z Hnojníku, levého obránce Petera Štrompa z Vratimova a v jednání je ještě jeden hráč,“ představil Zdeněk Menoušek nové tváře v dresu Horní Suché.

„Myslím si, že tým je vyvážený a kluci, kteří nedostanou šanci v áčku, budou hrát okresní přebor v nově vytvořeném béčku,“ upozornil na další novinku v SK Horní Suchá.

Tým Dětmarovic, který 13. dubna nastoupil doma k odloženému utkání 16. kola divize F s MFK Karviná B (1:4), už je minulostí. Do I.B třídy, skupiny C, jde v úplně nové sestavě.
Na jaře hrály divizi, teď jdou Dětmarovice s úplně novým týmem do neznáma

V letní přípravě odehrál tým tři zápasy, a hned v tom prvním skončila jeho série bez porážky. Výhrou 5:4 se o to postaral Fučík Orlová, nováček I.B třídy. „Dostali jsme facana a to je jen dobře, pomohlo nám to,“ přiznal Zdeněk Menoušek. V dalším duelu Horní Suchá remizovala se Slavií Orlová 2:2, a minulou sobotu v Rychvaldu porazila Slavoj 4:2.

Zápasy extraligy softballistek Arrows Ostrava - Ledenice (9:2, 9:3) a Joudrs Praha (5:4, 0:11).
Podívejte se: Softballistky Arrows odletí do Barcelony na vítězné vlně

První mistrovský zápas hraje Horní Suchá v sobotu 13. srpna od 17 hodin doma s Tichou, která je také nováček I.A třídy. „Všichni se moc těšíme. Je to pro nás nová výzva, kluci by se neměli ničeho bát, odehráli spoustu kvalitních utkání,“ dodal trenér.