„Bude to pikantní a zajímavé,“ prozradil trenér Stonavy Richard Beneš, že během léta jeho tým posílili stoper Ruisl, brankář Hošťák a záložník Lipovský právě z Lokomotivy Petrovice, která do I.A třídy sestoupila z krajského přeboru.

Zápas 26. kola minulého ročníku krajského přeboru Hlubina - Dolní Datyně 2:0.
Fotbalisté Dolních Datyní neproměnili šance v góly. Body si odvezl soupeř

Dalšími novými tvářemi v týmu Stonavy jsou záložníci Uher z Petřvaldu u Karviné a Šiška z Českého Těšína, po zranění ramene se vrátil z Karviné na roční hostování Ristovský. Posilou bude i útočník Staško z Dětmarovic, který hrál kdysi ligu za ostravský Baník. „Jsou to všechno hráči, které jsem chtěl už minulý rok. Spoustu z nich jsem v minulosti trénoval, takže vazba není jen po fotbalové stránce, ale i po té lidské a do týmu zapadli,“ pochvaloval si kouč všechny posily.

Zápas 18. kola minulého ročníku krajského přeboru Lokomotiva Petrovice - Slavoj Český Těšín (ve žlutých dresech) 2:5.
Okresní derby v „kraji“ ovládl Český Těšín. Orlovou sestřelil dvěma góly Maceček

Ani v nové sezoně se Stonavě nevyhly zdravotní potíže. „Bohužel pokračujeme ve smolných zraněních,“ připomenul Richard Beneš, že ke třem hráčům s utrženými achillovkami, meniskem a vazům se minulý týden připojil se zlomeninou holenní kosti obránce Kupczak. „Hraje v základní sestavě, ale na podzim s ním nemůžeme počítat,“ smutně konstatoval kouč.

Ze čtvrtého týmu uplynulého ročníku I.A třídy, skupiny B, odešli v létě jen tři fotbalisté - do Karviné se vrátili hostující Gatnar se Szotkowskim a útočník Bednář si hledá nové angažmá.

Zápas květnového 20. kola fotbalové I.A třídy, skupiny A, Zlatníky - Hradec nad Moravicí  0:6.
Kde byli v I.A třídě nejlepší brankáři, kdo nastřílel nejvíc gólů? Podívejte se

V přípravě sehrál tým čtyři utkání. Se Starou Bělou remizoval 3:3, s Českým Těšínem prohrál 1:4, s Heřmanicemi remizoval 3:3 a v generálce porazil Vítkovice B 4:2. „Hráli jsme každou sobotu a vyzkoušeli si to, co jsme chtěli. Teď jenom chytit začátek soutěže,“ byl Richard Beneš spokojený s odehranými duely.

V domácím zápase 23. kola minulého ročníku divize F fotbalisté Havířova v květnu doma porazili "béčko" Opavy 3:0, v nové sezoně s ním ve Velkých Hošticích v sobotu prohráli 3:5.
Start divizní sezony Havířovu nevyšel, od opavské rezervy dostal pětku

Jaký bude cíl Stonavy v nové sezoně? „Tým musíme stabilizovat a pak chceme hrát zase do třetího čtvrtého fleku. Pokud se po zimě vrátí zranění hráči, kádr bude široký a zvýší se konkurence,“ těší se kouč na chvíli, kdy bude mít kádr kompletní.