První mistrovské utkání čeká Horní Suchou, která v roli nováčka přezimovala v tabulce skupiny B na 8. místě, v sobotu 25. března na hřišti deváté Tiché. „Celkově se zima se povedla, ale největší bolestí je, že všichni kluci netrénují třikrát týdně. Mají práci i různé jiné okolnosti, které jim v tom brání, plný počet se sejde možná jednou v týdnu,“ vrátil se trenér Horní Suché Zdeněk Menoušek k přípravě na druhou část soutěže.

Tým ji zahájil 12. ledna, fyzičce se věnoval hlavně na soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem. „Splnilo svůj účel, byli jsme tam začátkem února v osmnácti lidech a dokonce nám napadl sníh,“ prozradil Zdeněk Menoušek.

Horní Suchá se ve finále Poháru OFS utká 26. dubna v Karviné s Baníkem Albrechtice, který obhajuje loňské prvenství.
Horní Suchá v semifinále poháru vyřadila Záblatí. Výhra se ale nerodila lehce

Během přípravy Horní Suchá sehrála několik utkání. „Výsledky nebyly nic moc. Měli jsme silné soupeře, vyhráli jsme jen dva zápasy, první s Hrabovou a poslední s Václavovicemi,“ konstatoval kouč.

V hráčském kádru došlo během zimní pauzy k několika změnám. „Odešel jen útočník Vojtěch Zábelka, přišli hroťák Honza Štromp z Vratimova, half Matěj Jurčák z Lokomotivy Petrovice a z dorostu jsme přesunuli záložníka Dominika Drábka,“ představil trenér nové tváře v týmu.

Zápas 6. kola I.A třídy, skupiny A, Chlebičov - Jistebník 2:1.
Zaostřeno na fotbal: Kde jsou v I.A třídě nejlepší střelci, gólmani i zlí muži?

Do I.A třídy se Horní Suchá vrátila vloni na podzim po deseti letech. V první části soutěže vyhrála pět ze třinácti zápasů, čtyřikrát remizovala a s 19 body skončila osmá. Jaké má ambice pro jaro?

„Udržet se. Snažit se odehrát nějaká kvalitní utkání a v nich posbírat body. Když odehrajeme střed do šestého sedmého místa, tak by to bylo krásné," řekl Zdeněk Menoušek. „První rok ve vyšší soutěži je vždycky docela těžký, takže chceme zůstat nohama na zemi, aby byl fotbal pro kluky pořád zábava. Nedívat se dolů, spíš nahoru, ale pomalu,“ vysvětlil trenér.

Fotbalisté Horní Suché v prvním přípravném zápase na jarní část I.A třídy porazili doma Hrabovou 3:2.
Fotbalisté Horní Suché herní prověrku zvládli, teď je čeká tvrdá dřina v horách

Přípravná utkání:

Horní Suchá - Hrabová 3:2, Bohumín 0:5, Dolní Datyně 0:1, Brušperk 0:3 a Václavovice 4:3.


Načítám tabulku ...