Jak hodnotil zimní přípravu českotěšínský kouč? „Z mého pohledu nebyla ideální, protože k mužstvu jsem přišel až v lednu a už nešlo doplnit nějaké další přípravné zápasy. Všichni už měli své soupeře, přes týden nikdo hrát nechtěl, hráči chodí do práce,“ posteskl si Petr Sostřonek, který tým převzal po Bohuši Kelerovi.

„Odehráli jsme pět utkání na domácím turnaji v Českém Těšíně, ale pro nás byla spíše přátelská. Nebyli tam těžší soupeři, kteří by prověřili, jak jsme na tom herně. Takže jsme v očekávání, uvidíme v prvním zápase,“ vysvětlil českotěšínský kouč.

Na soustředění do tepla k moři vyrazili letos fotbaloví Jestřábi z Dolních Datyní na španělský ostrov Mallorca.
Jestřábi z Dolních Datyní ladili formu v teple. Koho na Mallorce porazili?

Své svěřence ale pochválil. „Kluci vlítli do každého zápasu s plným nasazením a i přes rychlé vedení hráli až do poslední minuty,“ ocenil koncentraci týmu. „Něco jsme si vyzkoušeli, do přípravy zapojili i dorostence a ověřili si, jestli jsou schopni hrát. Starší hráči je podrželi, což je k jejich prospěchu. Uvidíme, jak to ti mladí vstřebají a ukážou se v sezoně,“ vyzdvihl pozitiva přípravy.

Dres třetího týmu tabulky krajského přeboru nebude na jaře oblékat hned pět fotbalistů - David Zogata se vrátil do Třince, Filip Dohnal zamířil do Polanky, gólman Vladimír Pecha do Stonavy, bratři Vojtěch a Jiří Cieslarovi do Smilovic.

Fotbalisté Slavie Orlová v úvodním kole domácího turnaje O pohár starostky města i přes nepřízeň počasí v sobotu 21. ledna 2023 porazili Dětmarovice 5:1.
Těžký start Orlové: přijede lídr z Řepiští. Kdo je zpátky v dresu Slavie?

„Máme spolupráci s Třincem, z jeho dorostu k nám přišel Daniel Kulig a z Jablunkova jsme získali Rosťu Galusíka, takže máme novou dvojici gólmanů. Tenhle post nás nejvíc pálil,“ přiznal Petr Sostřonek.

„Z Brna se vrátil střední záložník Patrik Matoušek, který už u nás byl,“ představil staronovou tvář v týmu. „Doplnili ho mladí odchovanci, záložník Šimon Gibiec a stoper Kryštof Kunc, kteří ještě mohou hrát v dorostu,“ prozradil s tím, že kádr nyní tvoří šestnáct hráčů a dva brankáři.

„Ještě nás bolí střed zálohy, kde odešli Zogata a Dohnal, kteří byli motorem muzžstva. Ve výhledu máme dva hráče a uvidíme, jak to dopadne,“ dodal.

V úvodním zápase fotbalového turnaje O pohár SÚZ 2023 domácí FK Český Těšín porazil 4:0 v okresním derby FK Těrlicko 2022.
Český Těšín s novým trenérem na domácím turnaji zářil. Kdo ho na jaře vede?

Divizní jaro zahájí Český Těšín na třetí příčce tabulky. Jaké má ambice ve druhé části krajského přeboru? „Budeme chtít hrát vysoko. Těžko budeme bojovat o první místo s Řepištěmi, které nakoupily hráče a usilují o postup, ale myslím, že o další posty za nimi se s ostatními popereme. A byli bychom rádi, kdyby diváci chodili na fotbal ještě ve větším počtu,“ přiblížil českotěšínský kouč Petr Sostřonek přání týmu.

Zápas 10. kola krajského přeboru Oldřišov - Dolní Datyně 0:1.
Zaostřeno na fotbal: kdo dal v kraji 16 gólů a vychytal devět nul? Podívejte se

Přípravné zápasy:

FK Český Těšín - Dobratice 7:3, branky: D. Maceček a Byrtus po 2, Bora, L. Maceček a Chloň.

Český Těšín - LKS Goleszów (Polsko) 7:2.

Raškovice - Český Těšín 1:4 (1:1), branky: vlastní - Urban, L. Maceček, Osička, Hamrozi.

Český Těšín - Dobrá 10:0 (3:0), branky: D. Maceček 3, Urban 2, L. Maceček, Osička, Hamrozi, Bora, Potůček.

Český Těšín - Těrlicko 2022 4:0 (2:0), branky: Lanc, D. Maceček, L. Maceček, Urban.


Načítám tabulku ...