„Poločas 2:0 byl výsledkově výborný, ale na můj vkus jsme se až moc přizpůsobili pomalejšímu tempu Heřmanic,“ vrátil se k průběhu utkání trenér Dolních Datyní Petr Blejchař s tím, že další dvě šance do přestávky nevyužili.

V úvodním zápase únorového fotbalového turnaje O pohár SÚZ 2023 domácí FK Český Těšín porazil 4:0 v okresním derby FK Těrlicko 2022.
Český Těšín dal Jakubčovicím tři góly, v zápase létaly facky i červené karty

I proto musel v kabině trochu zvýšit hlas. „Sice to stačilo, ale nebyli jsme na tom pohybově tak, jak bychom měli být. Proti minulým zápasů jsme měli málo pohybu,“ vysvětlil kouč.

„I když jsem upozorňoval na to, že Heřmanice jsou nebezpečné ze standardek, tak jsme z nich dostali dva góly. Najednou to bylo 2:2 a už se vkrádala nervozita, šlo to nahoru - dolů,“ vrátil se k 72. minutě, kdy domácí stav srovnali.

Rychlonohý útočník a elitní střelec Dominik Renta si ze Slavie Orlová odskočil jen na půl sezony do Frenštátu a do Věřňovic, ale pokaždé se do klubu vrátil a oblékl sešívaný dres s číslem 15.
Na hřišti jsem trochu horká hlava, přiznal elitní střelec a rychlík Orlové Renta

„Nakonec jsme zase silou vůle a díky střídajícím hráčům, kdy potom Masopust výborně nacentroval a Baláž dal gól na 3:2, vyhráli,“ oddechl si Petr Blejchař po druhém jarním vítězství a celkově desátém. „Na remízy nehrajeme,“ se smíchem upozornil trenér, že Dolní Datyně se v této sezoně o body se soupeřem ani jednou nedělily.

„Mančaft stejně jako proti Brušperku zase ukázal morální sílu. Tři body jsou super, potvrdili jsme postavení v horní polovině tabulky, ale výkon musíme do dalšího zápasu zvednout, na Háj by to bylo málo,“ upozornil na příští duel, který Dolní Datyně hrají doma už v pátek 7. dubna.

Na soustředění do tepla k moři vyrazili letos fotbaloví Jestřábi z Dolních Datyní na španělský ostrov Mallorca.
Jestřábi z Dolních Datyní ladili formu v teple. Koho na Mallorce porazili?

Krajský přebor - 18. kolo:

Heřmanice - Dolní Datyně 3:2 (0:2)

Branky: 50. Kopečný, 72. Půda - 19. Máša, 40. Střižík, 91. Baláž. Rozhodčí: Levinger - Viščor, Kovařik. ŽK: Řapek, Skoupý - Jaška, Střižík, M. Cileček, Kodenko, Baláž. Diváci: 120.

Dolní Datyně: Jaška - Kučera, Novotný, Kudláček, Cenek, M. Cileček, Máša (73. Baláž), Kaduch, Rozsíval, Maršál (89. Masopust), Střižík (73. Kodenko). Trenér: Petr Blejchař.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...