„Vítězství bylo draze vykoupeno, protože máme čtyři zraněné hráče. Soupeř začal až moc agresivně,“ konstatoval Petr Blejchař, trenér Jestřábů z Dolních Datyní. K prvnímu střídání musel sáhnout už v 8. minutě.

Po další dvacetiminutovce pak došlo i ke změně gólmana a Jašku nahradil Klimsza. „Naskočil do toho v těžké pozici, celý podzim skoro nechytal, ale zvládl to velmi dobře,“ chválil kouč brankářskou dvojku.

Fotbalisté Českého Těšína se v zimní přípravě utkali na domácím turnaji O pohár SÚZ 2023 jen se soupeři z I.A třídy, I.B třídy a okresního přeboru. Snímky jsou ze zápasu s FK Těrlicko 2022, které porazili 4:0.
Českému Těšínu selhali střelci, nedal ani penaltu. Jak hodnotil premiéru trenér?

Dolní Datyně po proměněné penaltě Rozsívala vedly od 37. až do 81. minuty, pak z pokutového kopu srovnal brušperský Bogdan. „Vítězství jsme urvali v první minutě nastavení, kdy jsme po rohovém kopu dali gól na 2:1,“ ocenil Petr Blejchař i střelce Novotného.

„Utkání jsme celkově zvládli dobře takticky. Kluci ukázali vůli a chuť, strašně moc chtěli vyhrát, bylo tam plno výborných individuálních výkonů. Jsou to velmi dobré tři body,“ usmál se trenér Jestřábů. „Kluky obrovsky chválím za přístup a morálku, že se nespokojili s bodem, ale šli za vítězstvím,“ dodal.

Na soustředění do tepla k moři vyrazili letos fotbaloví Jestřábi z Dolních Datyní na španělský ostrov Mallorca.
Jestřábi z Dolních Datyní ladili formu v teple. Koho na Mallorce porazili?

Negativum jarní premiéry? „Mrzí mě čtyři zranění, ale naštěstí nejde o žádnou zlomeninu,“ oddechl si Petr Blejchař a prozradil, že tvrdou hru soupeře odnesly kotník, koleno a rameno. „Musíme ale počkat na vyšetření. Snad budou všichni do příštího utkání v pořádku,“ rád by měl trenér tým opět kompletní.

Fotbalistům Havířova v průběhu zápasu nevadila ani nečekaná sněhová nadálka, v generálce na jarní část divize F remizovali v sobotu 11. března 2023 v Řepištích 2:2.
Havířov hostí lídra z Opavy. Co řekl před startem divizního jara kouč Matušovič?

Krajský přebor - 30. kolo:

Dolní Datyně - Brušperk 2:1 (1:0)

Branky: 37. z pen. Rozsíval, 91. Novotný - 81. z pen. Bogdan. Rozhodčí: Slaný - Priesol, Svoboda. ŽK: Cenek, Rozsíval, Blechař - Nitka, Glembek, Kublák, Pelán, Hančín (trenér). Diváci: 87.

Dolní Datyně: Jaška (28. Klimsza) - Novotný, Kudláček, Matyska, Cenek, Kaduch, Rozsíval, Stebel (8. Kučera), Maršál, Střižík (69. Kodenko), Máša. Trenér: Petr Blechař.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...