1 z 9
Další

PETŘVALD NA MORAVĚ – JAKUBČOVICE 3:1 (1:0)

BRANKY: 10. Dujsík, 84. vl. Malina, 88. Macej – 86. Zagol. Diváci: 84.

Leon Dostalík (trenér Petřvaldu): „Jsme rádi, že jsme vyhráli a dál se držíme na druhém místě. V prvním poločase jsme hráli dobře. Dali jsme brzy vedoucí gól, navíc byl krásný. Dujsík přešel přes čtyři pět hráčů a přehodil padajícího brankáře. Dál jsme tlačili, za první poločas neměly Jakubčovice žádnou velkou šanci. Mohli jsme vést i vyšším rozdílem. Nejprve byl na spadnutí vlastní gól, od jejich hráče to šlo ale jen do břevna. V samém závěru první půle nastřelil Dujsík tyč. Ve druhém poločase soupeř hru otevřel, přesto jsme se nemohli dostat dlouho do souvislejšího tlaku. Uklidnit nás mohl v 80. minutě Kovařík, který však penaltu neproměnil. Z následného útoku zakončoval po centru Macej a míč se, pro nás šťastně, odrazil do branky od boku jednoho z jejich obránců. Hosté sice hned snížili, ale okamžitě odpověděl Macej pěkným gólem na zadní tyčku. Podali jsme celkově dobrý výkon. V sobotu dopoledne hrajeme v Českém Těšíně, to bude velmi těžké utkání. Budeme chtít i tam uspět.“

Pavel Kunc (trenér Jakubčovic): „Domácí šli zaslouženě do vedení, byli lepší. Měli jsme tam pak nějaké nebezpečné přechody, náznaky šancí, vyrovnání viselo ve vzduchu, ale nedali jsme. Domácí kopali v 80. minutě penaltu, ale neproměnili ji, přesto jsme vzápětí stejně inkasovali. Ještě se nám podařilo rychle snížit, začali hrát už vabank a dostali na 1:3. Když nepočítám výhru 7:0 nad Bolaticemi, na jaře se nám od té doby bohužel nedaří, nedáváme góly, přitom šance si vytváříme. Musíme dál tvrdě pracovat a věřit, že se to otočí. Teď o víkendu nás čeká doma Oldřišov, budeme chtít už bodovat.“

DOLNÍ DATYNĚ – HÁJ VE SLEZSKU 1:2 (1:2)

BRANKY: 27. Cileček – 13. Lampa 37. Urbančík. Diváci: 80.

Petr Blejchař (trenér Dolní Datyně): „Klukům dnes nemám co vytknout, s výkonem proti Háji, který je technický mančaft a má formu, jsem spokojený. Gól jsme dostali po naší naivní chybě, ale aktivitou jsme vyrovnali na 1:1. Troufnu si říct, že na konci poločasu jsme byli i lepší. Měli jsme tam další tutovku, kdy Cileček nahrál Kaduchovi a ten to poslal krásně do brány, ale Virec to fantasticky vyškrábl. Bohužel se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku jsme naším nedůrazem dostali druhý gól. I přes zhoršený terén, kdy v aprílovém počasí chvíli i sněžilo, jsme se snažili hrát kombinační fotbal. I ve druhém poločase jsme byli Háji dobrým soupeřem, navíc Kaduch měl další tutovku. Ze tří metrů to šlo do branky, ale Virec balon už ve skluzu vykopl. Byla to milionprocetní šance srovnat na 2:2. Kluci bojovali, dřeli a na hřišti nechali všechno. Škoda, že aspoň jednu ze dvou velkých šancí jsme nedali. Za předvedený výkon by si dnes ten bodík určitě zasloužili. Doufám, že si to přeneseme do zápasu v Bolaticích a tam to proměníme v body.“

Michal Janík (trenér Háje ve Slezsku): „Na malém hřišti a vzhledem ke špatnému počasí se moc fotbal hrát nedal. Museli jsme hru zjednodušit. Bylo vidět, že soupeř je na domácí hřiště zvyklý. Naštěstí jsme dobře pracovali v defenzivě a do žádných velkých šancí jsme ho nepouštěli. Na druhou stranu sami jsme si taky žádnou velkou gólovku nevytvořili. Za vítězství jsme rádi, rozhodla o něm naše zkušenost.“

OLDŘIŠOV – SLAVIA ORLOVÁ 5:3 (1:2)

BRANKY: 64. a 77. Bořucký, 42. Rubý, 50. z pen. Hartmann, 68. Píšala – 22. a 83. Jatagandzidis, 8. Tomáš. Diváci: 81.

Petr Hlaváček (trenér Oldřišova): „První poločas byl z naší strany strašidelný. Pouze jsme nakopávali balóny. Soupeř dal dva góly, klidně mohl přidat i třetí. My jsme si v první půli vytvořili jen jednu možnost. Dostali jsme tak slušnou facku. O přestávce nebylo třeba ani zvedat hlas. Kluci věděli, že je to z naší strany špatné. Dali jsme brzy po pauze z penalty vyrovnávací gól na 2:2 a začali hrát hru, která nám je vlastní. Zápas se nám podařilo otočit. Vítězství bylo zasloužené.“

Roman Divina (trenér Orlové): „Máme obrovskou chuť a elán, suprově jsme začali a hráli to, co jsme chtěli. Nemocného Bučka zastoupil velmi dobře Jirka Lipčák a na to, že přes dva měsíce nechytal, odvedl hodně kvalitní výkon. Nová posila Tomáš dal gól po krásné akci, ale poranil si záda a musel jsem ho střídat. Hanusek po čtyřech minutách dal perfektní přihrávku na Jatyho (Jatagandzidise), který dal krásný gól na 2:0. Pak šel ve 28. minutě sám na branku, ale bohužel nedal. To byl podle mě klíčový moment utkání. Kdyby dal na 3:0, bylo by po soupeři, nevěděli co na nás mají hrát. Do druhého poločasu Oldřišov nastoupil jako uragán. Místo, abychom přidali v agresivitě, do soubojů nešli kluci natvrdo. Druhý gól na 2:2 jsme dostali z oprávněné penalty a třetí ze zbytečného trestňáku po naší ztrátě. Upozorňoval jsem je na Bořuckého, který dává góly, a nám dal dva a třetí připravil. Bohužel se v 60. minutě zranil střední záložník Zach, který to tam všechno řídil. Zase hrát jsme začali po dvaceti minutách až ve chvíli, kdy jsme prohrávali 2:5, a pak excelujeme. Mohlo to skončit remízou 5:5, měli jsme další tutovku, kdy šel Nowinski sám na brankáře, a Jaty měl ještě jednu šanci, ale bohužel. Nehrajeme špatně, ale za dva zápasy jsme dostali jedenáct gólů, a to není normální. Mám pocit, že i když vedeme 2:0, tak si kluci moc nevěří. Musíme se semknout, bojovat dál a vysekat se z toho sami.“

DOLNÍ BENEŠOV – ŘEPIŠTĚ 0:3 (0:1)

BRANKY: 45. Jurča, 71. Byrtus, 86. Stanovský. Diváci: 120.

Dušan Harazim (trenér Dolního Benešova): „Odehráli jsme dobré utkání. Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme změnili taktiku, hráli jsme z hlubšího bloku. Dokázali jsme si vypracovat i šance, bohužel ty jsme na rozdíl od našeho soupeře neproměnili. Zlom přišel za stavu 0:1 v momentě, kdy Herich zazdil tutovku. Hosté dali vzápětí druhý gól a bylo rozhodnuto. Kluky ale musím za předvedenou hru pochválit. Konečný výsledek je pro nás až moc krutý.“

Pavel Zavadil (trenér Řepiště): „Byl to hodně těžký zápas. Musím pochválit i domácí, kteří měli skvěle připravený trávník, hřiště bylo fantastické. Zápas měl vysokou úroveň. Jsem rád, jak jsme si s utkáním poradili. Máme široký kádr. Když prostřídáme, čerství hráči vnesou do hry kvalitu. Jsem spokojený, kluci tvrdě pracovali a splnili plán.“

BRUŠPERK – KOBEŘICE 2:4 (2:0)

BRANKY: 24. Dryák, 33. Janša – 68. a 85. Šimeček, 71. Kubný, 83. Stříbrný. Diváci: 101.

Ondrej Hančín ml. (trenér Brušperku): „Opět se opakovalo to stejné. První poločas nějak zvládneme, ale pak nepochopitelně přestaneme hrát. Nemám k tomu slov, utkání jsme ztratili svou lehkovážností. Soupeře jsme mohli na začátku druhé půli dorazit, měli jsme tam únik tří hráčů na nikoho, ale nedali jsme a to rozhodlo.“

Dušan Christoph (trenér Kobeřic): „Už první poločas nebyl z naší strany špatný. Jen jsme nedokázali proměňovat naše šance. Domácí dvakrát vystřelili na branku a byly z toho dva góly. V prvním poločase jsme měli šance, dle mého názoru jsme měli kopat penaltu, kdy Kryštofa ve vápně fauloval domácí brankář. Rozhodčí ale nařídil odkop od branky. Na začátku druhého poločasu Štencel vychytal Bogdana. To byl zlomový moment zápasu. Kdybychom inkasovali třetí gól, těžko bychom se zvedali. Po naší první brance se soupeřova hra sesypala jako domeček z karet. Pak už to bylo jen o nás. Kluky musím pochválit, hráli výborně. Jsem rád, že se gólově probudil Adam Šimeček.“

VRATIMOV – BOLATICE 5:2 (3:2)

BRANKY: 9., 16., 40. a 83. Duda, 54. Teplý – 8. a 45. Maršák. Diváci: 100.

Filip Racko (trenér Vratimova): „Věděli jsme, že utkání potřebujeme zvládnout. Přijel poslední tým tabulky, jiná varianta ani neexistovala. Bohužel jsme rychle soupeři darovali gól, což nás mohlo vykolejit. Zareagovali jsem však dobře a rychle jsme vyrovnali. Vyhráli jsme zaslouženě, stále však máme na čem pracovat.“

Tomáš Kretek (trenér Bolatic): „Vratimov byl těžký soupeř, doma jsou navíc velmi silní. A znovu to potvrdili. Jeli jsme tam navíc v trochu slátané sestavě. Trápí nás marodka, vzít jsme museli dva kulky z béčka. Navíc chodí chlapi do práce, máme v týmu hasiče, policajty… Každopádně jsme dobře začali, využili hned jejich první chybu a šli do vedení. Bohužel trvalo jen necelé dvě minuty. Udělali jsme chybu, nedostoupili jejich hráče a bylo to 1:1. Brzy následoval hloupý gól na 1:2. Po trestném kopu se odrazil míč od tyče, domácí k němu doběhli a dorazili ho do branky. My tam stáli snad čtyři a neodkopli ho pryč. Ještě hůř to s námi vypadalo poté, co jsme neodvrátili roh a po odrazech to bylo 1:3. Na konci první půle jsme měli dobrou pasáž a snížili na 2:3. Po přestávce se projevila kvalita Vratimova. Brzy to bylo 2:4, dál jsme se jen bránili a nakonec to pro nás mohlo skončit i hůř, než 2:5. Duda nám dal čtyři góly, měl den, vše se k němu odráželo. Dalo by se říct, že nás rozbil.“

VŘESINA – HEŘMANICE 1:0 (0:0)

BRANKA: 65. Wilk. Diváci: 124.

Tomáš Kaventa (trenér Vřesiny): „Začátek zápasu měly v hrsti Heřmanice, naši kluci se s tím vyrovnávali. Na konci prvního poločasu jsme přežili obrovskou šanci soupeře, jejich hráč přestřelil z malého vápna branku. Snažili jsme se být trpěliví, dobře bránili, nepouštěli je do větších příležitostí. Důležitý byl vedoucí gól na 1:0. Od té chvíle jsme už ale neměli nic, na můj vkus jsme se až moc zatáhli a čekali, s čím přijdou Heřmanice. Zase nás zatlačily, ale ustáli jsme to. Pro nás nesmírně důležité vítězství. Dostali jsme Heřmanice dva body pod sebe, navíc na poslední Bolatice už máme pěkný náskok. Na jaře se nám daří, doma dvě výhry, venku dvě remízy, pokaždé jsme bodovali. To je skvělá zpráva. Teď nás čeká zápas v Háji ve Slezsku a to je soupeř z jiné kategorie, než jsou Heřmanice. Uvidíme, co nám vůbec dovolí. Předem se ale nevzdáváme.“

Jaroslav Mlčoch (trenér Heřmanic): „Klidně to mohlo skončit 4:2 pro nás. Když budu skromný, tak to byl remízový zápas. Měli jsme opravdu hodně šancí, domácí jsme dlouho tlačili, trefili jsme břevno, trestuhodně minuli úplně prázdnou bránu. Domácí to přečkali a sami svou šanci využili. Už v šestnáctce to jejich hráč propálil do branky. Nepadá nám to tam, není nám souzeno. Prostě netrefíme ani stodolu. Chtěli jsme alespoň srovnat, bohužel přišla vynucená střídání zraněných kluků, přišli mladí a těm chybí potřebné zkušenosti. Minimálně dva nám budou chybět delší dobu. Takže samé špatné zprávy. Teď nás čeká doma Brušperk a je třeba už bodovat. Ideálně vyhrát. Na jaře nám to totiž výsledkově vůbec nejde. Přitom výkony nejsou špatné. Ale na ty se nehraje.“