„Kluci se asi v derby dokážou víc vyhecovat,“ usmíval se manažer Dolních Datyní Petr Mládek, který v pátek zaskočil za trenéra Petra Blejchaře, jenž musel kvůli pracovním povinnostem do zahraničí. „Hodně mi na lavičce pomohl zraněný hráč Tomáš Kodenko, který se mnou tým v zápase vedl,“ pochvaloval si spolupráci se svým asistentem.

„Za stavu 0:0 po chybě domácího brankáře s ním měl souboj tělo na tělo David Maceček, který dal gól, ale rozhodčí odpískal faul a neuznal ho,“ vrátil se na začátek duelu Bohuš Keler, kouč Českého Těšína.

Skóre tak otevřely Dolní Datyně. „Soupeř hrozil ze standardních situací, ale po krásném centru Kaducha dal první gól hlavou Cenek ve 25. minutě,“ popsal úvodní domácí trefu Petr Mládek.

„To nás trošku nalomilo. Mohli jsme vyrovnat, jasnou šanci měl Luděk Maceček, ale ze čtyř pěti metrů to dal hlavou těsně vedle tyče. Pak David, který už měl žlutou kartu za řeči, dostal druhou za faul na jejich brankáře, i když to bylo hodně přísné vyloučení. Tím jsme dostali domácí na koně,“ vypíchl Bohuš Keler další důležitý moment.

„Hned na začátku druhého poločasu jsme přidali gól na 2:0, a to už myslím soupeř rezignoval. Za chvíli po krásném výkopu Jašky v šestnáctce vybral balon Baláž, nahrál pod sebe Michalu Cilečkovi a ten zavěsil na 3:0. Čtvrtý pak přidal střídající Kučera, který byl chvíli na place a trefil to krásně do pravé horní šibenice na 4:0,“ radoval se Petr Mládek z šestého vítězství v sezoně.

Český Těšín prohrál teprve počtvrté. „Snaha vyrovnat ve druhém poločase, kdy jsme hráli o jednoho méně, byla, ale Datyně využily převahu a zápas se jim abnormálně vydařil, nám nešlo vůbec nic. Chtěli jsme hrát útočný fotbal, ale na nerovných terénech nám to nejde, asi nemáme až tak dostatečně technické hráče, kterým by to nevadilo. Neprosadil se ani jeden ze tří útočníků,“ konstatoval Bohuš Keler.

Krajský přebor - 13. kolo:

Dolní Datyně - Český Těšín 4:0 (1:0)

Branky: 50. a 59. M. Cileček, 25. Cenek, 88. Kučera. Rozhodčí: Ochodek - Svoboda, Pasterčák. ŽK: Maršák, M. Cileček, Máša - D. Maceček. ČK: 45. D. Maceček (Č. Těšín). Diváci: 120.

Dolní Datyně: Jaška - Novotný, Kudláček, Cenek (80. Masopust), M. Cileček (70. Kučera), Kaduch (46. D. Cileček), Rozsíval, Stebel, Maršál (86. Střižík), Máša (86. Polášek), Baláž. Trenéři: Petr Mládek a Tomáš Kodenko.

Český Těšín: Pecha - Slowiaczek, Potůček (55. Osička), Sostřonek, L. Maceček (70. Krucina), D. Maceček, Urban (60. Bora), Dohnal (46. Cieslar), Chloň (46. Hamrozi), Zogata, Byrtus. Trenér: Bohuš Keler.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...