„To bude tvrdý oříšek,“ poznamenal manažer fotbalového klubu TJ Dolní Datyně Petr Mládek. Kádr v létě opustili jen dva hráči. „Odešli záložník Robin Stuchlík a kvůli pracovním povinnostem skončil útočník Jiří Marek,“ prozradil.

V zápase 2. kola krajského poháru, který se hrál 25. května v Ostravě, fotbalisté Unie Hlubina porazili Krnov 3:1. Narazí na sebe i v novém ročníku divize F, kam oba týmy postoupily z krajského přeboru.
Zaostřeno na fotbal: Kde jsou v kraji zlí muži a kde král střelců? Podívejte se

„Z dorostu z Poruby přišli obránce Zdeněk Novotný a záložníci Dominik Máša, Ondřej Maršal a Jakub Seman, z Frýdku-Místku máme na hostování devatenáctiletého útočníka Matěje Střižíka,“ vyjmenoval nové tváře v dresu Dolních Datyní.

Bude omlazený tým stačit na soupeře v krajském přeboru? „Věřím, že ano, i když přechod mezi muže je náročný, ale mladí potřebují dostat šanci. Zůstali zkušení hráči, na kterých bude trenér Pavel Cirkl stavět, tak myslím, že to půjde,“ dodal Petr Mládek.

Na začátku dubna vedl Bohuš Keler v zápase 18. kola krajského přeboru Lokomotivu Petrovice. V létě se stal trenérem Českého Těšína (ve žlutých dresech), který derby tehdy vyhrál 5:2.
Český Těšín začíná krajský přebor derby s Orlovou. Do boje ho povede nový trenér

Během letní přípravy si fotbalisté Dolních Datyní vyšlápli na Lysou horu a sehráli i tři zápasy - v Albrechticích vyhráli 2:0, v Hrabové 9:1 a doma s porubskou U19 2:1. „Soupeři hrají o soutěž níž a Poruba dorosteneckou ligu, ale byly to oboustranně pěkné zápasy. Dojmy z nich máme dobré,“ konstatoval manažer.