„Kdybychom měli nějaký velký polštář náskoku deseti nebo patnácti bodů, tak optimisticky řeknu, že do toho jdeme,“ upozornil trenér Stonavy Richard Beneš, že před druhými Raškovicemi tým vede jen o dva a před třetími Smilovicemi o tři body.

„Nevíme, jak se posílily jiné kluby, musíme teď být opatrní a obezřetní. Když se budeme motat nahoře a bude tam ta šance, postoupit budeme chtít. Kdyby to vyšlo, tak budeme rádi,“ přiznal.

Zápas říjnového 13. kola I.A třídy, skupiny B, Lokomotiva Petrovice - Horní Suchá 0:2.
Velké změny v Petrovicích. Kdo bude na jaře zachraňovat Lokomotivu v I.A třídě?

V hráčském kádru Stonavy došlo v zimě k řadě změn. „Ristovský odešel do Dětmarovic, Sekiera do Rakouska a Bulva, který kvůli práci nestíhá tréninky, by se chtěl vrátit do Rychvaldu. Staško, Lipovský a brankář Stach jsou dlouhodobě zranění,“ vyjmenoval kouč ztráty z podzimní základní sestavy.

Fotbalisté Horní Suché porazili v semifinále Poháru OFS Karviná doma Záblatí 6:0 a zahrají si finále.
Horní Suchou naladil postup do finále poháru. Kdo nováčka I.A třídy posílil?

Kdo je v týmu nahradí? „Z Českého Těšína jsme přivedli dvoumetrového stopera Lukáše Race a brankáře Vladimíra Pechu, zpátky se vrátil útočník Michal Folwarczny, který kvůli práci na podzim nestíhal, z Hlubiny přišel střední záložník David Seriš, k Petrovi Šiškovi jsme získali jeho bratra Martina z Baníku Albrechtice a do přípravy jsme vzali naše dorostence Filipa Janča a Vojtěcha Szalbota,“ představil Richard Beneš nové tváře v dresu Stonavy.

„Vybral jsem si je, protože to jsou kvalitní hráči i lidé, pro mě je důležité, aby zapadli i do kabiny,“ pochvaloval si Richard Beneš pětici nových posil. „Věřím, že ještě jednoho útočníka přivedeme,“ prozradil kouč, že soupiska ještě není kompletní.

Přípravný fotbalový zápas FC Libhošť - SK Hrachovec 5:7, který se hrál 11. března v Novém Jičíně.
Fotbalisty Libhoště naladila na I.A třídu výhra. Jak se změnil tým před jarem?

Se zimní přípravou je ale spokojen jen napůl. „Kvůli pracovní vytíženosti, obměně hráčského kádru i zraněním jsme museli zrušit soustředění v Dolní Lomné, protože by nás bylo málo,“ mrzelo trenéra nabourání zimní přípravy. „V plánu jsme měli osm utkání, ale nakonec jsme jich odehráli jen pět. Jedno nám zrušila sněhová kalamita a dvakrát odřekli soupeři,“ vysvětlil.

Zápas 6. kola I.A třídy, skupiny A, Chlebičov - Jistebník 2:1.
Zaostřeno na fotbal: Kde jsou v I.A třídě nejlepší střelci, gólmani i zlí muži?

V přípravě Stonava prohrála v Havířově 0:4, remizovala s Brušperkem 2:2, porazila Vítkovice B 2:1, Záblatí 5:2 a v generálce Rychvald 7:0.

První mistrovský zápas čeká lídra soutěže v sobotu 25. března v okresním derby na hřišti předposlední Lokomotivy Petrovice.


Načítám tabulku ...