„Každý zápas sice nebyl jednoduchý, ale potvrdili jsme, že doma jsme nebezpeční, soupeři s námi měli problémy,“ připomenul českotěšínský trenér Bohuš Keler neskutečné skóre 24:0 z domácích duelů. Jako jedno ze dvou mužstev v soutěži přirom Český Těšín ve 14. kole porazil i Řepiště (3:0).

Zápas 5. kola krajského přeboru Petřvald - Český Těšín 3:0.
Lídr z Řepiští si v Českém Těšíně ani neškrtl, brankář Pecha už má devátou nulu

Od soupeřů si v podzimní části sezony přivezl Český Těšín z osmi utkání deset bodů za tři vítězství a jednu remízu. „To není tak úplně špatné, ale polovinu zápasů venku jsme nezvládli. Pokud se chceme pohybovat nahoře, měli bychom se ještě zlepšit,“ konstatoval kouč a připomenul některé nevydařené duely.

„Podle jejich vývojů jsme měli mít o pět bodů víc. V Dolním Benešově jsme měli jasně vyhrát, nakonec jsme prohráli 1:3. Nedali jsme jasné šance do prázdné brány, zahodili penaltu. Tam jsme přišli o tři body úplně zbytečně,“ vrátil se k porážce v 9. kole s Dolním Benešovem, která tým připravila o 1. místo v tabulce.

První porážku v sezoně utrpěl Český Těšín v 5. kole krajského přeboru v Petřvaldu na Moravě 0:3.
Český Těšín neproměnil šance ani penaltu a podruhé padl. Co řekl trenér Keler?

„V Jakubčovicích jsme vedli 2:0 a 2:1, ale v 93. minutě jsme dostali gól na 2:2. V obou zápasech jsme přišli zbytečně o pět bodů, tím pádem bychom byli v tabulce namačkaní s Řepištěm bodově,“ mrzely Bohuše Kelera dvě největší ztráty. „Připadalo mi, že po každém domácím vítězství jsem na hřištích soupeřů trošku cítil nějaké uspokojení, venku jsme někdy nebyli až tak důslední,“ dodal.

V předehrávaném jarním 16. kole, které bylo zároveň posledním v letošním roce, Český Těšín vyhrál v Orlové nad Slavií 2:1. „Kluky jsem pochválil, po třech porážkách venku jsme to u těžkého soupeře otočili z 0:1 a zápas zvládli dobře,“ usmál se trenér.

Zápas 5. kola krajského přeboru Petřvald - Český Těšín 3:0.
Fotbalisté Českého Těšína ukončili bodovou sérii Háje a drží medailovou pozici

Příprava na druhou část soutěže po volnějším prosinci začne v lednu. „Chtěl bych, aby kádr zůstal pohromadě, i když někteří hráči ode mě nedostávali až tak moc příležitostí. Ve stejné sestavě jsme ale ani jednou nehráli, vždycky tam byly jedna dvě změny. Vytvořila se fakt dobrá parta a byla by škoda, kdyby se nějak moc měnila,“ přál by si trenér udržet tým Českého Těšína ve stejném složení.


Načítám tabulku …