Úspěšnými střelci domácích byli dvakrát Janovský a jednou Pastušek. Trenéři Zdeněk Menoušek a Jaromír Bebenek se ale museli obejít bez pětice nemocných a dlouhodobě zraněných. „Na to, že šlo o první utkání po docela tvrdé přípravě, jsme hráli celkem solidně. Soupeř měl kvalitu, v poločase jsme prohrávali 0:1, potom jsme víc zapli,“ vrátil se kouč Zdeněk Menoušek k sobotní výhře 3:2.

V prvním přípravném zápase před startem jarní části druhé ligy fotbalisté Karviné doma remizovali s Prostějovem 1:1.
FOTO: Karviná měla převahu, ale gól dala jeden. S Prostějovem doma remizovala

Nejdůležitější pro něj nebyl výsledek, ale styl hry. „Byla tam spousta chyb, ale určitě nám to něco řeklo k dalšímu tréninku. Zápasu se spíš zúčastnili mladší kluci a pojali to velmi dobře,“ poznamenal.

Tým společně trénuje od 12. ledna. Skončil v něm jen útočník Vojtěch Zábelka. „Z dorostu přibyl do přípravy záložník Dominik Drábek a z B-mužstva přišel útočník Daniel Orlický. Zájem máme ještě o jednoho hráče z jiného klubu, ale o tom zatím jednáme,“ prozradil s tím, že další změny do léta už neplánují. „Myslím si, že kádr je dostatečně silný a kvalitní, abychom soutěž odehráli se ctí,“ konstatoval Zdeněk Menoušek.

Fotbalisté šesti ze sedmi zúčastněných týmů i přes nepřízeň počasí rozehráli v sobotu 21. ledna 2023 turnaj O pohár starostky města Orlová.
FOTO: Turnaj na sněhu zahájily v Orlové výhrou Slavie, Darkovičky a Hažlach

Od středy do neděle čeká fotbalisty „áčka“ i „béčka“, které hraje okresní přebor, společné soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem. „Bude to vrchol a poslední týden hrubé přípravy, pak už sklouzneme definitivně na hřiště a budeme dělat fotbalové věci,“ přiblížil kouč A-týmu Horní Suché další program.

„Přibývat budou přípravné zápasy s těžkými soupeři z vyšších soutěží. Bude to lepší měřítko,“ dodal Zdeněk Menoušek. První z nich odehrají ve Sportovním areálu František v úterý 7. února doma s divizním Bohumínem, dalšími soupeři budou postupně Dolní Datyně (krajský přebor), Věřňovice (druhý tým I.B třídy, skupiny C), Brušperk (krajský přebor) a Václavovice (třetí tým městského přeboru Ostravy).

K ostrému startu jara dojde 18. března doma v semifinále Okresního poháru se Slovanem Záblatí, další víkend už bude Horní Suchá bojovat o další body do tabulky I.A třídy.

Basketbalisté Sokola Karviná v 16. kole II. ligy přejeli doma Vlky ze Ždáru nad Sázavou 103:53. Jediný neporažený a vedoucí tým skupiny C se radoval už z osmé stovky, kterou v této sezoně nasázel svým soupeřům.
FOTO: Neporažená Karviná zkrotila Vlky ze Žďáru. Slaví osmou stovku v sezoně

Načítám tabulku ...