Ne, že by na lavičce skončil vinou špatných výsledků, to jen druholigové Vítkovice po odchodu Jiřího Balcárka do prvoligové Opavy intenzivně sháněly náhradu a nakonec ji našli v krajském přeboru.

Bývalý československý reprezentant Lubomír Luhový převezme tým v příštím týdnu. K ruce mu bude asistent Dominik Špavelko.

„Nabídku jsem přijal, přeci jen je to druhá nejvyšší soutěž. V profesionálních soutěžích je 32 klubů, trenérskou licenci má mnohonásobně víc lidí, takže nabídky nechodí každý den,“ upozornil mladší bratr jiného československého internacionála Milana Luhového.

Aktuálně tráví dovolenou v Japonsku. „Vyšlo to tak, že jsem momentálně ještě v Japonsku, takže všechno řeším na dálku, ale o víkendu se vracím a od nového týdne se pustíme do práce. Už teď ovšem řešíme spoustu věcí přes telefon,“ vysvětlil dvaapadesátiletý Luhový pro klubový web.

Vítkovice podle svých slov sledoval. „Viděl jsem je naživo v Třinci, takže i na základě toho utkání mám o mužstvu nějakou představu a jsem přesvědčen, že kluci patří výše než na patnáctou příčku. Jsme ve složité situaci a čeká nás již jen poslední podzimní kolo, ale uděláme vše, aby se nám společnými silami podařilo uspět,“ dodal někdejší nejlepší střelec federální ligy. Dvaapadesátiletý Luhový vedl v ligových soutěžích celky Nitry, Petržalky či Interu Bratislava. Spolupracoval i s druholigovým Třincem.