Trenér Richard Beneš musel před zápasem udělat několik vynucených změn. „Další hráči se nám zranili v průběhu utkání. Lepili jsme to, jak jsme mohli,“ uvedl Beneš.

Bylo vidět, že Čeladná má velmi dobře poskládaný a zkušený tým, který měl nad domácími navrch. První poločas přesto nabídl vyrovnanou a bojovnou partii, která byla plná osobních soubojů a vysokého nasazení na obou stranách. Domácí obrana však vyrobila dvě hrubky, gólman D. Stach ale Dolní Datyně podržel.

V prvním poločase se bohužel zranil motor havířovské hry Jaworek a na výkonu domácích to bylo znát. Úvodní branka utkání padla v 33. minutě. „Upozorňoval jsem hráče, že soupeř hraje na pár přihrávek a křížné míče, jenže právě po takové akci nás potrestal,“ mrzel Beneše gólový moment, kdy Horváth prostřelil D. Stacha z velkého úhlu. „To už jsem dlouho neviděl,“ kroutil hlavou kouč domácích.

V úvodu druhé půle měly Dolní Datyně dvě obrovské příležitosti, jenže Cenek ani Rozsíval se neprosadili, a tak přišel trest. Po další zbytečné ztrátě se před havířovským gólmanem zjevil Horváth, který D. Stacha přehodil a dával na 0:2.

Trenér Beneš tudíž poslal do hry dalšího útočníka. „Museli jsme to otevřít,“ vysvětlil. Domácí měli několik nadějných standardních situací, jejich provedení ale vázlo. Definitivní pojistku tak přidal patnáct minut před koncem po akci do otevřené obrany Kahánek.

Alespoň o čestný úspěch domácích se v samém závěru postaral Rozsíval, který se prosadil po krásném individuálním průniku a přesné střele k tyči. „Výsledek je pro nás krutý, ale takový je už fotbal,“ uzavřel utkání Beneš.

TJ Dolní Datyně – Beskyd Čeladná 1:3 (0:1)

Branky: 88. Rozsíval – 33. a 67. Horváth, 75. Kahánek. Rozhodčí: Slaný – Lalík, Tabášek. ŽK: 1:3. Diváci: 126.

Dolní Datyně: D. Stach – D. Cileček (78. Masopust), Baláž, Greger, Kaduch (81. Polášek) – Rozsíval, Cenek, Jaworek (27. M. Cileček), Stebel, Kučera – Kodenko. Trenér: Beneš.