Po čtyřech prohrách zapsali Těšíňané třetí výhru (mezitím postoupili i v okresním poháru po výhře 4:0 v derby na hřišti Horního Žukova). Zažívají povedené období a hlavně se zdá, že hráči pochopili, co po nich trenér Luhový vlastně vyžaduje.

Je zajímavé sledovat postupný přerod týmu ve vyspělý a cílevědomý mančaft, který si umí dojít pro výhru. A přesně takto vypadalo i sobotní herní představení těšínského mužstva.

„Věděli jsme, že Oldřišov bude chtít odčinit poslední porážku 0:4 v Bystřici, takže jsem hráče nabádal k zodpovědné a organizované práci s míčem. Definoval bych to tak, že herně takticky jsme odehráli velmi povedený zápas,“ pochvaloval si Luhový.

Jeho svěřenci zahráli znovu disciplinovaně (ani jedna žlutá karta), každý hráč se pohyboval v prostoru, kde se pohybovat měl a už v poločase mohli domácí vést minimálně o dva góly. „Byly tam asi čtyři šance, nakonec jsme dali spíš šťastný gól, když se balon odrazil od Bolkovy hlavy. Ale šli jsme tomu naproti a štěstíčko se na nás usmálo,“ poznamenal Luhový.

Hráče pochválil za vyzrálý výkon. „V nižších soutěžích se hraje převážně živelně. Zakládání útoku, jeho vedení, to vše je živelné. Každý se snaží o presink, ale ne vždy je účinný. My jednotlivé fáze zápasu střídáme. Hráče učím, aby rozpoznali, kdy na soupeře zatlačit, kdy naopak přebírat soupeře s míčem a bez míče, kdy držet balon. Hrát se musí s rozumem,“ vysvětluje Luhový.

Luhového svěřenci jeho výklad zvolna dostávají do krve, a tímto způsobem si proti Oldřišovu došli pro zasloužené tři body. Pohlídali si nebezpečnou trojici hráčů Janíka, Kurku a kapitána Bořuckého a takticky vyzrálým výkonem soupeře přehráli. Dva pěkné góly zaznamenal útočník Latocha.

FK Český Těšín – Moravan Oldřišov 3:1 (1:0)

Branky: 49. a 77. Latocha, 29. Bolek – 86. z pen. Bořucký. Rozhodčí: Tomšík – Švec, Folvarčný. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Český Těšín: Pecha – Bolek, Lanc, Sostřonek, J. Zogata – Folwarczny, Šiška, Matuszek (66. Szuscik), Cieslar – Latocha, Vlachovič (77. Krucina). Trenér: Luhový.