Trenér Těšína Lubomír Luhový své mužstvo vůbec nepoznával. „Jednoduše - i takové zápasy se hrají. V pětadvacáté minutě bylo deset hráčů na vystřídání. Na place jsme měli deset kaprů a Pechu v bráně. Tím myslím, že na sebe kluci vůbec nemluvili. I staří pánové, když si jdou na hřiště zakopat, do utkání vloží větší emoce,“ kroutil hlavou Luhový.

Jeho tým měl za sebou vydařené bodové období, ale nyní to vypadá, že se na sinusoidě výkonů pohybuje zase směrem dolů. „Kdepak, charakterizoval bych to myšlenkou, kterou jsem někde četl: Hlava byla v Barceloně, ale nohy nám zůstaly v okresním přeboru. Hlubina si hezky zatrénovala, situaci jsme jí značně ulehčili,“ uznal Luhový.

Své hráče upozorňoval, že Ostravané mají velmi dobrý a důrazný tým. Výsledek byl takový, že domácí nevyhráli za devadesát minut snad jediný ostřejší souboj. „Soupeř si chodil jeden na jednoho, jak se mu zlíbilo. Tak odevzdaný výkon jsem od hráčů snad ještě neviděl. Góly plynuly z převahy Hlubiny, zápas jako takový ani nemá cenu hodnotit,“ mávl nespokojeně rukou Luhový.

Zadoufal, že si to hráči mezi sebou vyříkají. „Jestli to ale bude debata v podobném duchu, jako proběhl samotný zápas, tak to bude těžké. Bez slova to totiž nejde,“ uzavřel Luhový sobotní debakl.

FK Český Těšín – Unie Hlubina 0:5 (0:3)

Branky: 12. a 49. Procházka, 25. Horník, 30. Dziža, 57. Podraza. Rozhodčí: Vrťo – Vidlička, Dvořák. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Lanc, Sostřonek (46. Krucina), Šiška (60. Slowiaczek) – Nazareno (46. J. Zogata), S. Zogata, Cieslar, Matuszek – Latocha (68. Bičaník), Folwarczny. Trenér: Luhový.