Místní fotbalový klub, jehož mužský tým působí v I.B třídě, má nové umělé hřiště nahlášeno jako „náhradní“ a v případě špatného počasí se na něm mohou hrát všechny mistrovské zápasy až po divizi. „O novou umělku jsme usilovali čtyři roky a dá se říct, že jsme si za tu dobu vytrpěli svoje,“ přiznal předseda TJ Horní Suchá Ivan Marini.

Náklady na vybudování hřiště s umělou trávou přesáhly 13 milionů korun, přičemž 60 procent z nich pokryla dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zbytek zaplatila tělovýchovná jednota a obec Horní Suchá. „Právě obci bych chtěl hrozně moc poděkovat,“ zdůraznil Marini.

Výstavba nové umělky se táhla. Firma, která byla vysoutěžena ve čtvrtém měsíci, totiž nepochopitelně odstoupila od smlouvy, a tak se muselo vyhlásit zrychlené výběrové řízení a najít firma nová. Mělo se stavět v červnu, začalo se ale až v září. „Ještě je tam několik drobností, co se musí dodělat, ale umělka jako taková, čili hřiště, už je hotová. Normálně se tady už hraje, trénuje a hřiště používají i okolní kluby,“ řekl Marini.

Třeba mistrovský zápas zde odehrály v sobotu i Dolní Datyně. „Hřiště prošlo všemi kontrolami a dosáhlo velmi dobrých výsledků. Dostane proto certifikát od FIFA na mistrovská utkání,“ dodal.

V Horní Suché působí jeden dospělý a šest mládežnických týmů, které tak získávají lepší a moderní tréninkové i zápasové zázemí. „Až se dokončí drobné práce, udělá se posezení či hřiště pro děti, tak to bude velmi příjemné místo k odpočinku,“ těší se Marini na to, až bude kompletně hotovo.