Trenéři Jaromír Bembenek a Martin Baranek na podzim stmelili kolektiv, který mezi sebe bez problémů přijal i mladé dorostence. „Mnohdy je odrazem výsledků na hřišti situace v kabině a my máme to štěstí, že aktuálně máme v áčku velmi dobrou partu,“ informuje první muž hornosušského fotbalu Ivan Marini. „Vrátili se nám někteří zkušení kluci, nebýt pokaženého závěru podzimu, mohla být naše situace ještě lepší,“ míní před startem jara.

Přesto před startem jara z klubu žádná velkohubá prohlášení nezní. „Tlačit na pilu, jako některé jiné kluby, určitě nebudeme. Máme konsolidovaný tým, a co si uhrajeme, s tím budeme spokojeni. O postup se ale sportovně poprat chceme, to zase ano. Ale hrotit to fakt nebudeme, navíc když se ještě přesně neví, jaký bude díky reorganizaci soutěží postupový klíč. Klidně totiž může postoupit i více týmů,“ odkazuje Marini na letní změny ve vyšších soutěžích, kdy přibude jedna moravská divize, protože se ruší celostátní juniorská soutěž.

Každopádně právě skupina C vypadá ze všech moravskoslezských skupin I.A třídy nejvyrovnaněji a postupových adeptů je celá řada. Vedle Horní Suché především Dolní Lutyně, Oldřichovice a Tošanovice. Navíc hezky vzadu číhá na svou šanci silný tým Věřňovic. „Uvidíme podle prvních čtyř kol. Naší snahou je zlepšit herní projev, a pokud budeme mít pořád šanci bojovat o postup, tak to zkusíme,“ zakončil Marini.