A někdy se stane, že kvůli směně nedohraje celý zápas, musí předčasně střídat a ihned z kabiny zamíří do práce. „Pokud mám šichtu, která se kryje se zápasem, tak musím odejít,“ krčí rameny bývalý hráč ČSAD Havířov, jenž hrál i za Karvinou, Šenov či Horní Suchou. V Datyních je od poslední zimní přípravy. A pokud je na hřišti, patří ke klíčovým hráčům týmu.

Jak často dojde k situaci, kdy musíte v průběhu zápasu odejít do práce?

Většinou si volno zařídím. Letos se mi to stalo, myslím, teprve podruhé.

Platí tady pravidlo, že práce je na prvním místě?

Ano, fotbal mě sice baví, ale práce je důležitější. Někdy se během týdne dostanu na několik tréninků a nemůžu na zápas, jindy zase třeba netrénuji, ale na zápase naopak jsem. Za polovinu sezony většinou vynechám zhruba pět až šest duelů.

Jít z rozehraného zápasu rovnou do práce, to musí být celkem náročné, že?

To ano. Věci do práce si proto beru s sebou na zápas, odkud pak jedu rovnou do zaměstnání. Ze zápasu se mi ale nikdy nechce, vždycky ho chci dohrát až do konce.

Nedá se na tom nějak domluvit?

V práci se mi snaží vyjít vstříc, někdy můžu přijít o něco později, ale nechci dělat zbytečné problémy. Přeci jen mě to živí.

Je náročné skloubit práci policisty a fotbalovou kariéru?

Je těžší dostat se do rytmu. Proto chodím sám běhat, přidávám si i něco navíc. S trenérem to vždy nějak probereme.

Datyně se zatím pohybují ve spodní části tabulky. Věříte v záchranu?

Chtělo by to vylepšit, musíme zapracovat na obraně, ale také je třeba dávat více gólů. Věřím však, že se zachráníme. V kabině už jsme si něco řekli a musíme na tom pracovat.