Plány Slavie se začaly bortit už od samého začátku a Orlová se postupu podle očekávání nedočkala. V konečné tabulce skončila čtvrtá, jedenáct bodů za první Bystřicí.

„Taková je realita. Během podzimu se tým dával dohromady, pak jsme sice posílili, odehráli i dobré zápasy, ale už to nestačilo,“ uvedl trenér Martin Kempný, který po sezoně na lavičce Slavie skončil.

„Nesplnil jsem cíl. Teď si odpočinu, vyčistím si hlavu a uvidíme, co bude dál,“ řekl Kempný ke svému odchodu, který proběhl zcela standardně.

Novým koučem Orlové se stal Roman Divina, jenž přišel z Darkoviček. „Úkol bude mít stejný, tedy postup. Mančaftu bude třeba dát nějaký nový život,“ uvedl manažer klubu Bronislav Schimke.

Orlové poslední třetina jara vyšla solidně. Vyhrála nad Dobraticemi 4:1, pak sice těsně prohrála 2:3 na půdě tabulkového souseda z Jablunkova, ale poslední dvě utkání vyhrála shodně 3:2. Jak nad třetím Vratimovem, tak v Jistebníku.

Podle již bývalého kouče Kempného umístění v tabulce odpovídá kvalitě kádru. „Mančaft musí udělat ještě velký kus práce, aby mohl zabojovat o návrat do přeboru. Třeba mladí hráči se urazili, když chvíli nehráli. Nebyli soudní a to pro klub není dobré. Tým se musí posílit, protože hrát ve vyšší soutěži o poslední příčky, to by nemělo cenu,“ míní Kempný.

Však už vedení klubu na příchodu posil pracuje, velké změny v kádru se ale ani tak očekávat nedají. „Mužstvo v průběhu sezony ukázalo, že může vyhrát s každým. Pár nových hráčů ale přijde,“ řekl závěrem Schimke.