Českotěšínský kouč Lubomír Luhový před začátkem jarní části sezony říkal, že se svým týmem bude chtít hrát atraktivní fotbal. Jeho svěřenci skutečně neodehráli špatný zápas, selhali ale v koncovce. „Kromě výsledku jsem spokojený,“ uvedl Luhový.

Jenže o výsledek jde především. A zatímco domácí nevyužili na domácí umělce ani jednu ze svých šancí, hosté se prosadili hned třikrát. „Ze tří šancí jsme dostali tři branky,“ mrzela po zápase Luhového produktivita jeho svěřenců.

Obrovskou příležitost měl už v první půli domácí Vlachovič, kromě něj ještě Siekiera, z gólu se však radovali hosté, které poslal do vedení Bartoš. Ten ve druhé půli přidal další dvě branky a hattrickem zařídil Polance vítězství. „Takového útočníka by chtěl mít v týmu každý,“ ocenil Bartošovy kvality kouč domácích.

Český Těšín během zimy přišel o několik zkušených hráčů, stará garda ostřílených „pardálů“ se v Těšíně zcela rozpadla, a tak trenér Luhový musel obměnit sestavu a vsadit na dravé mládí. Začíná nová etapa českotěšínského fotbalu. „Máme sice mladší a užší kádr, pro mě je ale důležité, že kluci chtějí. Dnes to poctivě odmakali. Určitě se nemají za co stydět,“ chválil Luhový předvedený výkon.

„Vše se odvíjí od tréninku. A já jim věřím. Jde vidět, že se posouvají dopředu. Trenér nepotřebuje dva nebo tři roky, aby stabilizoval kádr, s hráči se dá udělat rychlý progres,“ věří trenér Českého Těšína v lepší zítřky už během tohoto jara.

FK Český Těšín – SK Polanka n. O. 0:3 (0:1)

Branky: 34., 57. a 74. Bartoš. Rozhodčí: Kret – Tabášek, Smetana. Bez ŽK. Diváci: 76.

Český Těšín: Pecha – Bolek, Matuszek, Sostřonek, Byrtus – S. Zogata (57. Bujok), Šiška, Michalisko (67. Krucina), Siekiera (75. J. Zogata) – Vlachovič, Folwarczny. Trenér: Luhový.