Lokomotiva v minulém kole krajského přeboru sehrála nejhorší zápas v sezoně a doma prohrála 1:4 s Břidličnou. V Brušperku tak měli svěřenci Dušana Kohúta co napravovat.

Petrovice navíc hrály padesát minut přesilovku poté, co domácí kapitán Polášek nesmyslně strčil do Holce. Jenže výhodu nedokázaly využít. „Bohužel, měli jsme herní i početní převahu, ale nemáme nic,“ litoval po zápase Kohút.

Hosté měli velkou šanci už ve třinácté minutě, Legierski ale v tutovce selhal. A stejně si později vedl také Makula. Ve druhé půli měli obrovskou příležitost Reichl a Hoffmann, Lokomotivě ale vždy kousek chyběl.

Během devadesáti minut žádný gól nepadl. V nastaveném čase už domácí šetřili čas a střídali, ještě jednou ale z poloviny hřiště nakopli míč do šestnáctky Petrovic, který se štěstím dotlačili za Svatoše.

„To, co jsme nedokázali my, jim vyšlo,“ mrzelo Kohúta. „Celý zápas jsme byli naštvaní, že je to nerozhodně a že nemůžeme dát gól. A nakonec jsme dokonce prohráli,“ uzavřel.

SK Brušperk – Lokomotiva Petrovice 1:0 (0:1)

Branka: 90+4 Zajac. Rozhodčí: Slaný – Laštuvka, Vojkovský. ŽK: 4:3. ČK: 41. Polášek (B). Diváci: 95.

Petrovice: Svatoš – Reichl, Holec, Gill, Ruisl – Chwastek, Hoffmann, Czyž, Piekielny (63. Paduch) – Legierski, Makula (85. Urban). Trenér: Kohút.