Petrovičtí přes zimu oslabili. Odešel brankář Páleník, jehož nahradil gólman Majerczyk, pryč jsou ale také Holec, Czyž či Legierski. Lokomotiva tak musí znovu doplnit kádr hráči ze svých zdrojů.

„Dorostenci se však jeví zajímavě,“ těší Kohúta, jenž však příchody do kádru ještě zcela neuzavřel. „Až budou týmy z vyšších soutěží ředit kádry, tak se nám možná ještě někoho povede přivést. Potřebovali bychom hotového hráče do obrany a do zálohy,“ říká lodivod petrovické lavičky, který do kádru získal Slováka Kubištu.

Lokomotivě se i přes změny v kádru v přípravě dařilo. „Výsledky i předvedená hra mě až překvapila, i s dorostenci totiž hrajeme slušně,“ říká spokojený Kohút. I on si však uvědomuje, že příprava a mistrovská sezona, to jsou dvě zcela odlišné věci. Zejména pro mladé hráče, kteří na jaře zřejmě dostanou více prostoru.

„Jsou šikovní. Ale pokud budeme mít mimo tři nebo čtyři zkušené chlapy, tak to pak bude složitější,“ ví Kohút, který s týmem bude útočit na postup do divize. Hodně napoví už první zápas (16. 3.) proti Hlubině. „Pokud se postup povede, bude třeba kádr zase doplnit,“ uzavřel.

LOKOMOTIVA PETROVICE
Rok založení: 1946
Klubové barvy: bílá, modrá
Internetové stránky: www.tjlokomotivapetrovice.cz

KÁDR TÝMU
Brankáři: Ladislav Svatoš, Krystian Majerczyk.
Obránci: David Gill, Martin Šiška, Jakub Gatnár, Lukáš Alman, Pavel Chwastek, Michal Ruisl.
Záložníci: Josef Hoffmann, Dominik Makula, Jan Paduch, Michael Reichl, Filip Juroszek, Adrian Ostáš, Juraj Kubišta.
Útočníci: Jan Urban, Daniel Hanusek, Michal Sikora

ZMĚNY V TÝMU
Přišli: Krystian Majerczyk (Andrychów – Pol.), Adrian Ostáš (Karviná), Juraj Kubišta (Oravské Vesele – Slov.)
Odešli: Alexander Holec (Karviná), Marcin Žyla (Albrechtice), Dawid Piekielny (Polsko), Jakub Legierski, Petr Czyž (oba ukončili činnost), Daniel Páleník, Milan Páleník (oba Čeladná)