Zápas nabídl vyrovnanou partii. V první půli byli mírně výraznější domácí, kteří hrozili ze standardních situací. A taky se zásluhou Czyže dostali do vedení. „Měli jsme ještě dvě tři další šance, ale nedali jsme je,“ mrzelo trenéra Lokomotivy Dušana Kohúta. Hosty podržel gólman Gradek.

Petrovicím jejich vedení dlouho nevydrželo. Lépe řečeno – vydrželo jen pár vteřin, neboť v 34. minutě srovnal střelou do prázdné brány Kiška. „Byl to hodně důležitý moment. Šli jsme za třemi body a rychlé vyrovnání nám pomohlo,“ uznal trenér Českého Těšína Lubomír Luhový.

Petrovice (v modrém) doma podlehly Těšínu.

Také druhá půle byla vyrovnaná a hrálo se stylem nahoru dolů. Utkání nabídlo spoustu osobních soubojů a bylo těžké pro obě strany. Rozhodl tak až úplný závěr. Vlachovič dostal přihrávku ze strany a překonal domácího gólmana Svatoše. „Bylo to nešťastné. Klidně jsme mohli vyhrát, ale nakonec jsme bez bodu,“ litoval domácí trenér Kohút.

To hostující trenér Luhový si výhry velmi cenil. Tím spíš, když jeho svěřenci během týdne odehráli náročný remízový zápas na půdě Bílovce. Ze dvou venkovních zápasů tak vytěžili čtyři body a dostali se na třetí místo tabulky. Bod před čtvrté Petrovice.

Lokomotiva Petrovice – FK Český Těšín 1:2 (1:1)

Branky: 33. Czyž – 34. Kiška, 85. Vlachovič. Rozhodčí: Futerko – Švec, Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 150.

Petrovice: Svatoš – Páleník, Gill, Holec, Chwastek – Makula (82. Sikora), Hoffmann, Žyla (70. Juroszek), Ruisl (57. Hanusek) – Urban, Czyž. Trenér: Kohút.

Český Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Rac, Michalisko – Folwarczny Šiška (74. Martinek), S. Zogata, J. Zogata (63. Krucina) – Kiška. Trenér: Luhový.