Oldřišov z předešlých osmi zápasů vytěžil jen sedm bodů. Lokomotiva svého soupeře nakonec udolala, ale to až díky rozhodujícímu gólu z 80. minuty. „Jsem spokojený. Ale bylo to nervózní utkání. Myslel jsem si, že to bude lehčí,“ uznal po zápase trenér Petrovic Dušan Kohút.

Lokomotivě kvůli zdravotním i pracovním důvodům chybělo několik hráčů a šanci dostali i ti méně zkušení. „Bylo to vidět,“ přiznal Kohút.

Domácí si v první půli vytvořili více šancí, Juroszek s Hanuskem sice ještě neuspěli, ve 22. minutě se však už ujala přízemní střela Makuly.

„Druhý poločas jsme chtěli zabrat a navýšit skóre, ale opak byl pravdou,“ uvedl Kohút. Oldřišov totiž pár minut po přestávce srovnal a zadělal na drama. „K výhře jsme se nakonec protrápili,“ dodal trenér Lokomotivy.

Domácí tlačili, definitivní rozuzlení přišlo ale až deset minut před koncem. Autorem šťastné branky se stal Hanusek, který poslal míč na zadní tyč do šibenice. „Těch bodů si velmi vážíme, ale příště snad předvedeme lepší výkon,“ přeje si Kohút.

Lokomotiva Petrovice – Moravan Oldřišov 2:1 (1:0)

Branky: 22. Makula, 80. Hanusek – 50. Moc. Rozhodčí: Matějek – Šafrán, Šimeček. ŽK: 4:1. Diváci: 85.

Petrovice: Páleník – Chwastek, Holec, Gill, Ruisl – Piekielny (46. Sikora), Žyla, Hoffmann, Makula – Hanusek (87. Šiška), Juroszek (46. Paduch) Trenér: Kohút.