První jarní kolo museli odehrát na umělé trávě v nedaleké Horní Suché. Chtěli vybojovat alespoň bod, na favorita ale nestačili.

„Bohužel, zase jsme tam nasekali individuální školácké chyby, které nedělají ani žáci,“ štvalo po zápase trenéra Richarda Beneše, který se po podzimní rezignaci vrátil na lavičku Dolních Datyní.

Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě hostující Renta, jenž využil špatné rozehrávky a neměl problém skórovat.

Havířovany držel výkon Marka, který se dostal do dvou dobrých šancí. První sice neproměnil, při druhé však byla odpískána penalta po faulu na něj. K její exekuci se postavil Gistinger, kopl ji však nezodpovědně a poslal míč do břevna.

„V takových zápasech to má kopnout úplně jinak. Asi se díval na Messiho v Lize mistrů,“ komentoval Beneš jeden z klíčových momentů zápasu.

Další rána pro domácí přišla v 32. minutě. Cienciala doslova „zvoral“ rozehrávku a bylo to 0:2. V samém závěru poločasu se ještě trefil Žitník, jenž potrestal zbytečný faul domácích.

Ve druhé půli už byla hra rozkouskovaná a plná soubojů. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a bez šancí. „Soupeř hrál na půl plynu a výsledek si hlídal,“ uznal Beneš.

V závěrečných minutách si navíc domácí dali polovlastní gól a prohráli 0:4. „Snad jsme se z toho poučili,“ snažil se Beneš před zápasem s Brušperkem najít alespoň zrnka pozitiv.

TJ Dolní Datyně – Beskyd Frenštát p. R. 0:4 (0:3)

Branky: 13. Renta, 32. Klimpar, 45. Žitník, 83. Vaverka. Rozhodčí: Šafrán – Vojkovský, Švec. ŽK: 3:1. Diváci: 120.

Dolní Datyně: D. Stach – Kodenko (75. Polášek), Greger, Pištěk (15. Kučera), D. Cileček (70. Kaduch) – Cenek, Rozsíval, Dolák, Stebel, Gistinger – Marek (72. M. Cileček). Trenér: Beneš.