„Zápas s Bohumínem nám ukázal, že kondičně i herně jsme připraveni a můžeme se rovnat s takovými týmy. Byli jsme rychlejší, silnější, přesnější na míči, který jsme drželi. Jediné, co mě může mrzet, je výsledek a neproměněné šance, kterých jsme měli hodně. První branku jsme dostali z brejku, druhou nás Bohumín potrestal z penalty a třetí nám dal minutu před koncem, kdy jsme hráli hodně dopředu,“ vrátil se trenér Stonavy Tomáš Mančař k prověrce s protivníkem z vyšší soutěže.

„I když jsme prohráli, s výkonem všech na hřišti jsem byl spokojený. Ukázali, že umí hrát, Bohumín jsme dokázali zatlačit a byli jsme to my, kdo dirigoval tempo hry. Zápas měl parametry správné kondiční přípravy,“ potěšilo kouče šestého celku tabulky krajského přeboru.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Z výkonu proti Horní Suché ale radost neměl. „Bylo to přesně naopak. Všechny čtyři branky byly krásné, ale po dobrém začátku jsme to pak pojali trošku profesorsky. Domácí, kteří mají mladý a běhavý mančaft, začali hrát a třicet minut ve druhém poločase jsme nebyli schopni se dostat k šestnáctce soupeře,“ popsal Tomáš Mančař sobotní dění na hřišti.

„Chápu, že jsme měli náročný týden se dvěma zápasy. I když jsme vyhráli, tak to vůbec nebylo povedené, často jsme byli u míče později a do toho jsme zkazili moc přihrávek,“ dodal kouč Stonavy.

Fotbalisté Lokomotivy Petrovice (v bílých dresech) v říjnovém 12. kole I.A třídy prohráli ve Starém Městě 0:1. Do jarních bojů o udržení půjde třináctý tým skupiny B s novým trenérem i hráčským kádrem.
Zemětřesení v Petrovicích. Lokomotiva odmítá derby s Interem, sází na cizince

Fyzická příprava jeho svěřencům skončila v úterý, už v sobotu je čeká další herní test s „béčkem“ Hlubiny opět na umělé trávě v Horní Suché a o týden později domácí generálka s Věřňovicemi.

Trenér v nich už nemůže počítat s útočníkem Martinem Váňou, který se rozhodl vrátit zpátky do Krnova. „Je to oslabení, ale věřím, že když se vrátí všichni zranění hráči, dokážeme se s tím poprat,“ řekl kouč.

„Do konce jsme ale dotáhli přestup krajního záložníka Adama Michalka z MFK Havířov,“ podělil se o dobrou zprávu Tomáš Mančař a prozradil, že klub ještě rozhodil sítě a možný je příchod dalšího hráče.

Přípravný zápas fotbalistů Slavia Orlová - MFK Vítkovice 2:3 (24. 2. 2024 na UT v Orlové).
Orlová poprvé padla, kouč je přesto spokojený. Góly Vítkovicím daly mladé pušky

Přípravné zápasy:

Horní Suchá – Stonava 2:4

Branky: Lindovský, Rychtařík – Siekiera, Osvěčík, Kloda, Koďousek.

Stonava – Bohumín 0:3

Branky: Kubík 2, Václavíček.

SK Stonava – Slovan Záblatí 6:1 (1:0)

Branky Stonavy: P. Šiška, Jatagandzidis, Osvěnčík, Mikšaník, Váňa, Hejda.

SK Stonava – TJ Řepiště 4:4

Branky Stonavy: Jatagandzidis 2, Michálek 2.