„Bylo to trošku utrápené, ale na druhé straně tři body jsou doma a to je důležité,“ usmál se českotěšínský trenér Petr Sostřonek po prvním zápase nové sezony. V minulém kole jeho tým nepustilo v neděli na hřiště ve Vřesině nepříznivé počasí, duel se bude dohrávat ve středu 23. srpna.

„I to určitě mělo vliv, protože čtrnáct dní jsme nehráli žádné utkání a prvních deset minut to bylo vidět, hrálo se mezi šestnáctkama,“ poznamenal Petr Sostřonek.

Zápas 28. kola minulého ročníku krajského přeboru Slavia Orlová - Háj ve Slezsku 2:0.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku – podzimní los krajského přeboru

„Zase špatná sobotu, ale naše hra už byla o něco lepší,“ připomenul kouč Stonavy Richard Beneš porážku 1:5 v úvodním kole na hřišti Dolních Datyní. „Z obou stran se hrál fotbal, jen Český Těšín byl rychlejší, agresivnější a bojovnější. Určitě bude hrát nahoře do třetího místa,“ konstatoval kouč hostů po zápase.

Do vedení poslal Český Těšín ve 41. minutě z přímého kopu Ondřej Byrtus. „Stonava mohla vyrovnat také z přímého kopu, kdy nás podržel gólman Benedik, který hodně dobrou střelu vytěsnil na roh,“ oddechl si kouč Českého Těšína.

Další branky padly až po přestávce. Nejdřív se prosadil domácí Jan Urban. „Ve druhém poločase jsme se nechali trošku zaskočit. Odešel nám střed hřiště, takže jsme udělali nějaké změny v rozestavení. Soupeř to trochu zdramatizoval, z přímého kopu se těsně před koncem trefil k tyči Jatagandzidis,“ vrátil se Petr Sostřinek ke stavu 1:2.

Konečný výsledek 3:1 pro dimácí pak v nastavení zařídil střídající Bora. „Škoda, že nám ve druhém poločase neuznali gól pro ofsajd. Ale chyba byla, že hned v první minutě druhé půle jsme šli sami na branku a nedali,“ mrzela Richarda Beneše nevyužitá tutovka, po níž mohlo mít derby dramatičtější průběh.

„Stonava nehraje špatně. V kádru má nepříjemné hráče, kteří hráli zodpovědně a čekali na brejk, ale ten jsme jim nedovolili. Myslím, že doma bude hodně nebezpečná,“ upozornil Petr Sostřonek, trenér Českého Těšína.

Zápas 1. kola divize F Šumperk - Havířov 1:1.
Oslabený Havířov v poháru skončil, doma ho dvěma góly sestřelil Badalyan

Krajský přebor - 2. kolo:

Český Těšín – Stonava 3:1 (1:0)

Branky: 41. Byrtus, 55. Urban, 93. Bora - 89. Jatagandzidis. Rozhodčí: Šištík - Čuba, Petroš. ŽK: Potůček, Slowiaczek, M. Sostřonek – Koďousek, Jatagandzidis. Diváci: 150.

Český Těšín: Benedik – Slowiaczek (61. Hamrozi), Lanc, Potůček, Buryan (61. Osička), M. Sostřonek, L. Maceček, D. Maceček (85. N. Chloň), Urban (77. Matuszek), P. Chloň (77. Bora), Byrtus. Trenér: Petr Sostřonek.

Stonava: Pecha – Věčorek, Motyčka, Jatagandzidis, Vlachovič (67. Ostáš), Koďousek (54. Sekiera), P. Šiška (21. Graňák), Mančař, Chumchal, Ruisl, Váňa. Trenér: Richard Beneš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...