Svěřenci trenéra Lubomíra Luhového, který se týmu ujal v průběhu loňské sezony a udržel ho v krajském přeboru, na úvod vyzvali Hlubinu. O osudu utkání rozhodla už první půle.

Hlubina přivezla technicky dobře vybavený tým, domácí byli zase pohyblivější. Na začátku se hrál nervózní duel a oba týmy se trochu hledaly.

Všechno změnila první branka. Vlachovič si naběhl na přesnou kolmou přihrávku a míč poslal mezi nohy hostujícího gólmana přesně do sítě. „Po prvním gólu to z nás opadlo,“ uvedl trenér Luhový.

Vstřelená branka vlila na domácí kopačky potřebný klid. Ještě veseleji bylo v úvodu druhé půle – Český Těšín zahrával přímý kop a Byrtus krásnou střelou překonal Otoupalíka podruhé.

Domácí měli ještě několik dalších šancí zápas definitivně rozhodnout, nakonec jim však stačilo i dvougólové vedení. „Na to, že se hrál první zápas, byl k vidění oboustranně kvalitní fotbal. I v tom horku to mělo slušné tempo,“ potěšilo Luhového.

FK Český Těšín – Unie Hlubina 2:0 (1:0)

Branky: 19. Vlachovič, 53. Byrtus. Rozhodčí: Ochodek – Svoboda, Matějek. ŽK: 3:1. Diváci: 150.

Český Těšín: Gradek - Bolek, Matuszek, Rac, Byrtus – Michalisko (83. Krucina), S. Zogata, Sostřonek, J. Zogata (Konečný) – Vlachovič (85. Slowiaczek), Kiška (73. Folwarczny). Trenér: Luhový.

Petr Sobol