Ti prožili bídnou sezonu 2017/18 a po dlouhých osmnácti letech, kdy působili od třetí ligy po krajský přebor, zahučeli až do krajské soutěže - I.A třídy. Přestože v posledním utkání minulého ročníku porazili silný Háj ve Slezsku, sestup je neminul. Teď už myslí hráči Slavie na návrat.

Orlové se v průběhu uplynulého ročníku ujal trenér Jiří Jurčík, jeho mise je však u konce. „Byli jsme s ním maximálně spokojení, on má ale určitě vyšší ambice. Proto jsme se v klidu rozešli,“ uvedl sekretář orlovského klubu Bronislav Schimke.

Novým trenérem Slavie se tak stal Martin Kempný, jenž dorazil z Bohumína. Ten sice plánoval, že si od fotbalu nějakou dobu odpočine, nakonec bez něj ale vydržel pouhé dva měsíce. „Orlová chtěla nastartovat mančaft. Je to výzva, tak proč ji nevyzkoušet,“ prohlásil koncem července nový trenér Orlové.

Posily z Bohumína

Společně s Kempným přišly z Bohumína i dvě posily – David Jatagandzidis a Jan Nowinski. „Ještě se jedná o jednom brankáři a také se vrátil Aleš Věčorek. Oslovují se i další hráči,“ prozradil orlovský kouč.

Z ligového dorostu Frýdku-Místku by měl přijít Tomáš Botur, Orlová však počítá i ztráty. „Skončili oba černoši, Wilfried Junior a NʼDa. Pořád jsou našimi hráči, ale uvažujeme, jestli je vůbec budeme i nadále angažovat. Adam Hruška navíc odešel do karvinské juniorky,“ doplnil sekretář Schimke.

Orlovou v závěru minulé sezony trápila marodka. „Dohrávali jsme to asi s pěti dorostenci, ti se však jeví velmi šikovně a jsou příslibem orlovského fotbalu,“ těší Schimkeho, který má jasný cíl: postup a návrat do krajského přeboru. „Kdybych nevěřil, tak do toho nejdu. Byl bych rád, kdyby se to povedlo. Je to reálné, pro Orlovou je totiž I.A třída trochu nedůstojná,“ míní.

O postupu hovoří i trenér Kempný: „Měli bychom o něj zabojovat.“ S přípravou Slavia začala brzy a hráči se sešli už 11. července, tedy přesně měsíc před startem sezony. V prvním „ostrém“ přípravném duelu Orlová porazila 5:2 Petřvald na Moravě a o víkendu vyhrála i turnaj v Dolní Lutyni.

Petr Sobol