Výsledky Orlové jsou opravdu kolísavé. Poslední zápasy jsou toho důkazem. Zatímco v Lučině Slavia prohrála 2:4, v derby se Stonavou byla úspěšnější a zvítězila 1:0. Doma pak remizovala 2:2 se Starým Městem a v doposud posledním zápase porazila 2:1 Libhošť.

Výsledky jako na houpačce znamenají dosavadní zisk 16 bodů. „Ale už je to trochu lepší než na startu sezony. Před ní jsme dávali dohromady nový mančaft a chvíli trvalo, než si to všechno sedne. I já jsem byl u týmu nový,“ hodnotí kouč Slavie Martin Kempný, který předtím působil v divizním Bohumíně. „Byl jsem zvyklý na daleko vyšší level,“ přiznává.

Orlovští fotbalisté jsou před víkendem na čtvrtém místě I.A třídy.Zdroj: Michal Chadim

Poslední duely nicméně naznačují, že se Orlovští pomaloučku polehoučku zvedají. A také trenér si mužstvo začíná přetvářet k obrazu svému. „Herní posun je už viditelný,“ těší jej. Co Kempného naopak trápí, je častá rotace sestavy. „Musíme ji pořád točit. Na druhou stranu aspoň dostane šanci více hráčů,“ dodává.

Orlovský kouč poukázal na zlepšenou činnost v defenzivě. „Ve hře dozadu jsme udělali pokrok. Soupeři si sice pořád vytváří šance, ale je to poctivější,“ chválí. Kempného naopak mrzí proměňování šancí. „To nám nejde. Dobře kopeme i standardky, ale nedaří se nám je zakončovat,“ říká Kempný, který si uvědomuje, že jeho tým musí zapracovat i na fyzičce.

Slavii střelecky táhne bývalý bohumínský útočník Jatagandzidis, který má na kontě už osm gólů. Kempný by přesto v zimě rád posílil. „Něco se mi v hlavě už rýsuje. Do každé řady bych chtěl přivést jednoho hráče,“ plánuje.

Zkusil by pak s týmem zaútočit na postup? „Pokud se to podaří, pro Orlovou to bude jen dobře. Ale nic takového tady nikdo nevyhlašuje,“ tvrdí orlovský kouč, jehož svěřenci aktuálně ztrácejí na vedoucí Bystřici šest bodů.