„Ludgeřovice byly v nějakém útlumu, držely se tak do 30. minuty, pak jsme je rozebrali a už pro nás nebyly ničím nebezpečné,“ konstatoval trenér Orlové Roman Divina, který na hřiště poslal sbírat zkušenosti i mladé hráče.

„Snad nás to nastartuje po facce, kterou jsme dostali v Horní Suché,“ připomenul kouč Slavie nečekanou prohru 0:1 s desátým celkem skupiny B v I.A třídě a vyřazení ze semifinále Poháru OFS Karviná.

„Soupeř dal v 11. minutě gól ze standardky, v prvním poločase měl ještě jednu dvě šance, my tři stoprocentní. Ve druhém poločase domácí nestíhali, za půlku se dostali dvakrát, ale my nedokázali dát gól,“ nevěřícně kroutil hlavou Roman Divina.

Fotbalisté Slavie Orlová vyhráli domácí turnaj O pohár starostky města. V zápase o 1. místo porazili Dolní Datyně 2:1.
Pohár starostky zůstal v Orlové, domácí Slavia ve finále porazila Dolní Datyně

Zimní přípravou, během níž Orlová odehrála sedm vítězných zápasů, prohrála jen s divizními Vítkovicemi (2:3) a pak v poháru s Horní Suchou, hodnotí kladně. „Absolvovali jsme ji v sedmnácti osmnácti lidech, počtem i kvalitou nám pomáhali dorostenci. Fyzicky jsme velmi dobře připravení a na domácím turnaji i v zápase na soustředění v Horní Lomné se nám dařilo střelecky,“ byl spokojený trenér Slavie.

„Mančafty přehráváme ve druhém poločase, kdy máme ještě spoustu sil,“ dodal. „Doufám, že v zápase s Oldřišovem, který je pro nás důležitý a potřebujeme ho vyhrát, abychom se nastartovali, kluci nechají všechno,“ přál by si kouč začít jaro ziskem tří bodů.

Přípravný zápas fotbalistů Slavia Orlová - MFK Vítkovice 2:3 (24. 2. 2024 na UT v Orlové).
Orlová poprvé padla, kouč je přesto spokojený. Góly Vítkovicím daly mladé pušky

Jak vypadá hráčský kádr Slavie?

Během zimy se moc nezměnil, pouze kvůli práci odešel do Prahy kapitán Marek Maleňák a ze zdravotních důvodů i velké pracovní vytíženosti si vzal na tři měsíce pauzu od fotbalu Nikolas Derik. „Hostování prodloužili Martin Lindner z Hlučína a Marek Puchala z Baníku Ostrava, takže jsme neměli důvod posilovat,“ prozradil Roman Divina.

Orlová strávila zimní pauzu na 3. příčce tabulky a nahoře chce zůstat i po druhé části sezony. „Bylo by alibistické říkat, že chceme skončit do 10. místa, i když čtyři mančafty na nás mají tři, čtyři nebo pět bodů ztrátu,“ upozornil na vyrovnanost soutěže.

V klubu dlouhodobě vedle zkušených borců dostávají šanci mladí hráči a stejně tak to bude i na jaře. „Postupně je zapojujeme do týmu, aby byl perspektivní do budoucna. Skončit do 5. místa by proto bylo dobré,“ vysvětlil Roman Divina, trenér Slavie Orlová.

Fotbalisté Slavie Orlová v domácím turnaji O pohár starostky města porazili dorostence Poruby (5:3) a Baník Albrechtice (5:0).
OBRAZEM: Orlová naběhala padesát kilometrů, pak na hřišti porazila tři soupeře

Zimní příprava:

Generálka: Slavia Orlová – Ludgeřovice 5:0 (branky: Renta a Motloch po 2, Botur).

Slavia Orlové - Skalité (SR) 8:2 (branky Orlové: Motloch 4, Renta, Dziuba, Cigánek, Zach).

Slavia Orlová – Vítkovice 2:3 (branky Orlové: Herman, Lindner).

Zimní turnaj v Orlové – 1. místo, Slavia Orlová - Dolní Datyně 2:1, FK Darkovičky 8:1, Victoria Hažlach 3:1, Baník Albrechtice 5:0 a dorost 1. FC Poruba 5:3.

Pohár OFS Karviná – semifinále: Horní Suchá – Slavia Orlová 1:0.