Slavia před rokem sestoupila z krajského přeboru, chtěla se však do něj co nejrychleji zase vrátit. Jenže čtyři kola před koncem ztrácí na vedoucí Bystřici nedostižitelných 16 bodů. „Postup bohužel neklapne, ale aspoň se pokusíme skončit co nejvýš, ideálně v první pětce,“ říká orlovský kouč Martin Kempný.

Orlová druhou třetinu jarní části soutěže nezvládla. Vyhrála sice v Dobré 4:2 a doma nad Lučinou 2:0, jenže pak třikrát v řadě nevyhrála. Ve Starém Městě z toho byla remíza 1:1, doma pak v derby nestačila na Stonavu 1:3 a prohrála i v Libhošti 1:2. Trenér Kempný ale vidí i pozitiva.

„V dubnu jsme měli docela fazonu, i když teď je to horší. Výkony sice nejsou o sto procent lepší než na podzim, ale celkově jsme se herně zvedli a dá se na to dívat,“ usuzuje Kempný. „Máme však hluché výpadky, které soupeři trestají,“ všiml si.

Slavia ještě loni působila ve vyšší soutěži, a tak se na ni chce každý vytáhnout. Řadě týmů se to i daří. Motivace je na straně soupeřů obrovská. „Navíc podle mě rozhodčí nepískají tak, jak by měli. Neupozorňujeme na to jen my v Orlové, takže něco na tom asi bude,“ zlobí se Kempný.

Přestože v Orlové už o postup nehrají, chtějí zbytek sezony dohrát důstojně. „Doufám, že uděláme co nejvíc bodů a že předvedeme fanouškům pohledný fotbal,“ vyhlíží k nejbližším zápasům Kempný, který věří, že příští sezona už jeho svěřencům vyjde mnohem lépe. „Asi to chce ještě více času, abychom se lépe sehráli a nacvičili nějaké herní situace,“ dodal.