„Pro město je krajská soutěž nedůstojná, potřebujeme do přeboru a to je i náš cíl,“ vyhlašuje smělé plány manažer orlovského klubu Bronislav Schimke. Trenér Roman Divina má k dispozici vyváženě namixovaný kádr hráčů.

„Jsou tam zkušení borci typu Aleše Věčorka, Jatagandzidise, Kempného, Nowinského či Papugy, kteří by měli na place usměrňovat naše dravé a ambiciozní mládí,“ přibližuje Schimke. Na nedostatek talentů si Orlová naštěstí stěžovat nemůže, v klubu se s fotbalovým potěrem pracuje solidně, i proto by pro hráče měl být jednoznačným úkolem hrát krajský přebor.

„První tři kola rozhodnou. Hrajeme s Dobraticemi, vedoucím Petřvaldem na Moravě a derby v Albrechticích,“ přibližuje Schimke. Jen pro připomenutí: Dobratice jsou v tabulce čtvrté, Albrechtice páté. Orlová ztrácí na Petřvald šest bodů, ale hraje s ním hned ve druhém kole doma. „Ten zápas potřebujeme jasně zvládnout. Jestli po třech kolech ztratíme šanci na postup, začneme už přípravu na novou sezonu, tedy i s budováním nového kádru,“ dal Schimke hráčskému kolektivu tak trochu ultimátum.