Petrovický trenér Dušan Kohút si před sérií proti favoritům soutěže přál porazit aspoň jednoho z nich. „Nepovedlo se nám to s Fulnekem ani s Bílovcem, tak jsem rád, že to teď vyšlo. Konečně jsme hráli dobře zezadu, kluci odvedli poctivý výkon,“ chválil obranu.

Břidličná do zápasu vletěla ve snaze rychle rozhodnout, ale to se jí nepodařilo. Rohové kopy a závary obrana v čele s gólmanem Svatošem vyřešila, a naopak to byli hosté, kdo udeřil jako první.

Po přihrávce Kubišty se krásně z voleje trefil Makula. Lokomotiva postupně srovnala hru, už domácím nedovolila tlak. Ti spoléhali převážně na standardní situace. Petrovická defenziva však fungovala výborně.

Navíc domácí si nadále museli dávat pozor na petrovické protiútoky. „Založili jsme to dneska na brejcích, měli tam slušné možnosti, nebo aspoň náznaky. Byli jsme nebezpeční,“ pochvaloval si Kohút.

Po přihrávce Cika chytil domácí gólman Zifčák Makulovi tutovku, v poslední desetiminutovce už Lokomotiva své šance využila. Nejprve předvedl úspěšný slalom přes několik protihráčů včetně brankáře Ciku, chvíli před koncem pak zakroutil do růžku balon i Gatnar. „Prý to tak chtěl,“ zasmál se Kohút, který měl ze tří bodů velkou radost.

Kovohutě Břidličná – Lokomotiva Petrovice 0:3 (0:1)

Branky: 16. Makula, 82. Ciku, 89. Gatnar. Rozhodčí: Čuba – Šištík, Petroš. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Petrovice: Svatoš – Šiška, Gill, Urban, Paduch – Makula, Hoffmann, Alman, Kubišta (69. Gatnar) – Sikora, Ciku (85. Molnári). Trenér: Kohút.