„Bylo to však takové nemastné a neslané utkání. V tom vedru se nikomu nechtělo moc běhat,“ komentoval vývoj zápasu kouč Petrovic Dušan Kohút.

Domácí byli mírně aktivnější a po patnácti minutých hry se dostali do vedení. Hoffmann prodloužil míč na Reichla a ten povedenou střelou z voleje otevřel skóre. „Byla to vážně pěkná akce,“ pochválil své svěřence Kohút.

Pak už se ale moc záživný fotbal nehrál. Zápletku přinesla až 74. minuta, ve které vyrovnal Polášek. Zdálo se, že se schyluje k remíze, to se ale nelíbilo domácímu Makulovi, který se čtyři minuty před koncem nejlépe zorientoval ve skrumáži a dorazil míč do prázdné brány.

Stav 2:1 už vydržel a Lokomotiva se před svými fanoušky loučila vítězně. „Jsme spokojeni. Je dobře, že jsme vyhráli,“ říkal Kohút, jehož svěřence na závěr čeká zápas na půdě druhé Polanky. „Favoritem určitě nebudeme, ale pokusíme se bodovat,“ slibuje kouč Petrovic.

Lokomotiva Petrovice – SK Brušperk 2:1 (1:0)

Branky: 16. Reichl, 87. Makula – 74. Polášek. Rozhodčí: Slaný – Potiorek, Jurygáček. ŽK: 2:2. Diváci: 85.

Petrovice: Svatoš – Ruisl, Gill, Gatnar, Alman (88. Šiška) – Reichl, Juroszek (90. Urban), Hoffmann, Paduch (46. Chwastek) – Makula, Sikora. Trenér: Kohút.