„Začali jsme sérii se všemi třemi nováčky soutěže. Bystřice se představila jako houževnatý tým, ale víc než soupeř nás překvapil mizerný terén. Dobrou půlhodinu jsme z toho byli úplně mimo a pustili Bystřici do dvou tří šancí,“ popisoval trenér Lokomotivy Dušan Kohút.

Domácí si dokonce vypracovali jedinečnou možnost jít do vedení z penalty. Jenže brankář Majerczyk ji lapil a udržel naděje svého týmu na bodový zisk. „Chycena pentle pro nás znamenala oživení, dostali jsme se také k šancím, nejprve Sikora trefil tyč a v úplném závěru poločasu netrefil balon dva metry od prázdné brány Paduch. Balon mu na tom nerovném terénu skočil na holeň a odrazil se brankáři do rukavic. Přitom gólman stál úplně vedle a neměl by to. Velká škoda,“ zalitoval Kohút asi největší petrovické šance.

Karvinské béčko zahájilo na jedničku.
Vstupní výhra u vítěze krajského přeboru

Druhá půle byla naprosto vyrovnaná. Domácí se tlačili do ofenzivy, párkrát jim prošel i několikametrový ofsajd, což bylo vyloženě k smíchu, ale skóre se už neměnilo. „Už jsme si zvykli na terén a také na hřiště přišel Ciku, který rozděloval spoluhráčům dobré centry. Dalo se na to dívat,“ vyjádřil Kohút spokojenost s herní produkcí svého týmu během druhé půle.

TJ Bystřice – Lokomotiva Petrovice 0:0

Rozhodčí: Tomšík – Švec, Kielar. ŽK: 1:6. Diváci: 350.

L. Petrovice: Majerczyk – Šiška, Gill, Gatnar, Chwastek (46. Ciku) – Makula, Ruisl, Hoffmann, Paduch (81. Sembol) – Sikora (73. Ostáš), Urban (86. Molnári). Trenér: Kohút.

Polanka – Dětmarovice.
Dětmarovice v zahajovacím utkání šťastně vyhrály
Na 1:1 srovnal Michal Petráň (vlevo).
Karviná remizovala na Hané. Bod zařídil Petráň