Petrovičtí si chtěli zlepšit chuť po porážce v derby s Českým Těšínem a do utkání s Hájem ve Slezsku vstoupili lépe. Ve 24. minutě se totiž k dorážce dostal zkušený Hoffmann a otevřel skóre – 1:0.

„První poločas byl slušný, měli jsme navrch a chtěli jsme vedení udržet,“ řekl kouč Lokomotivy Dušan Kohút. Jenže jeho slova se nenaplnila.

Hned zkraje druhé půle totiž srovnal Janíček a v 60. minutě poslal hosty do vedení Dao. Zajímavá zápletka však pokračovala, neboť za dalších šest minut našel Paduch povedeným centrem Ostáše a ten hlavou srovnal.

Jenže přestřelka pokračovala a za další tři minuty se znovu trefil Janíček. Háj vedl 3:2.

Domácí ze zápasu chtěli vytěžit alespoň bod a soupeře zatlačili. Vytvořili si i několik dobrých šancí, jenže na gólmana Bartoše už nevyzráli. Naopak, v samém závěru vrhli všechny síly do útoku, otevřeli hru a v posledních vteřinách svou druhou trefou definitivně rozhodl o výhře hostů Dao.

Trenéra Kohúta po zápase netrápil jen výsledek, ale také stav kádru Lokomotivy. „Už se nám to rozpadlo. V Těšíně chyběli čtyři hráči základní sestavy a dnes dokonce šest,“ poukázal na hlavní problém svého kádru, který ve víkendovém utkání museli doplnit hráči z B týmu společně s dorostenci. A ti na souseda z tabulky nestačili.

Lokomotiva Petrovice – TJ Háj ve Slezsku 2:4 (1:0)

Branky: 24. Hoffmann, 66. Ostáš – 15. a 69. Janíček, 60. a 90. Dao. Rozhodčí: Potiorek – Švec, Vojkovský. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

Petrovice: Svatoš – Šiška, Gatnar, Gill, Chwastek – Paduch (74. Juroszek), Hoffmann, Alman, Makula – Sikora (79. Molnári), Ostáš. Trenér: Kohút.