Orlovská Slavia vstoupila do jarních bojů v I.A třídě porážkou 0:1 v Bystřici. „První zápas nebyl špatný, rozhodla ale naše chyba,“ mrzela zbytečná ztráta trenéra týmu Martina Kempného.

Doma Orlová sice porazila Smilovice (2:1) a Hrabovou (3:1), jenže v Albrechticích padla 2:3. „Po tom zápase jsme s hráči měli pohovory. Totálně to tam totiž odchodili. S Hrabovou se na to už dalo dívat,“ rekapituloval Kempný poslední zápasy.

Sám ví, že jeho svěřenci musí stále hodně přidat. „Nemůžu být v žádném případě spokojený,“ dodal rázně.

Slavia přes zimu zajímavě posílila. „Rozhodně máme kvalitnější kádr než na podzim,“ ví Kempný, že síla jeho mančaftu by měla být větší. Z Dětmarovic přišli Derík, Kondziolka a Mleziva, novým členem kádru je i gólman Silber, výkony mužstva ale zatím o moc lepší nejsou.

Čím to? „Jde o přístup hráčů. Nedávají do toho to, co by měli,“ má jasno orlovský kouč, který ví, že šest jarních bodů je vzhledem k postupovým ambicím klubu málo. „Máme na to, máme širší kádr, ale teď záleží na tom, zda to hráči prodají,“ říká Kempný.

Ani přes špatný start se cíle Slavie nemění – Orlová chce stále sbírat body a pohybovat se v horních patrech tabulky. „Ale zaspali jsme, ztracené body nám teď budou chybět. Stále nás čeká spousta práce,“ uzavřel Kempný.