Datyně odehrály další atraktivní duel pro diváky, tak jako to prokazovaly celou sezonu. Nakonec prohrály, ale pozici nejlepšího okresního týmu v soutěži udržely.

„My jsme jako Jánošíci. Vždycky prohrajeme s někým, komu se hrubě nedaří. Nejprve čekala na výhru Čeladná, dočkala se jí v zápase s námi a teď jsme to samé umožnili Petrovicím,“ kroutil hlavou trenér Datyní Josef Čermák.

I tak odvedl na podzim v klubu dobrou práci. Datyně jsou od sestupové pozice vzdáleny deset bodů. „Chtěli jsme za podzim dvacet bodů, máme sedmnáct,“ přemítal Čermák nad dosavadním bodovým ziskem. Nebýt odstoupení Šenova, nejspíš by Havířované na dvacítku dosáhli.

„Jak říkali kluci po zápase, aspoň máme na jaře o co hrát,“ zasmál se Čermák. V divokém utkání jeho svěřenci neustále soupeře dotahovali. Třikrát úspěšně.

„Ti zkušení kluci z Petrovic to mají v nohách. My jsme pokaždé do pěti minut na jejich branku odpověděli, na čtvrtou trefu už jsme odpověď nenašli, ale zápas to byl nahoru dolů a musel se líbit,“ uvažoval Čermák.

Kohút se loučil vítězně

Za pravdu mu dal i v Petrovicích končící Dušan Kohút. „Na závěr roku hodně zajímavý fotbal. Diváci viděli sedm gólů, pořád se hrálo, bez prostojů,“ ocenil úroveň utkání trenér Petrovic. „Jsem rád, že se mohu s trenérskou kariérou loučit vítězně. Teď už budu chodit na fotbal jen jako fanoušek,“ dodal s úsměvem.

Trenér Petrovic Dušan Kohút se loučí.Zdroj: Michal Chadim

Petrovicím konečně vyšel zápas, v němž dali více gólů. „Pokaždé to vycházelo tak, že když jsme dali dva tři góly, tak soupeři jich dal vždy o jednu více,“ ohlížel se Kohút za podzimem. „Dneska nám to vyšlo. Kluci se na menším hřišti cítili dobře, navíc dali parádní góly,“ připomněl výstavní trefy Hoffmanna či Gilla do šibenice.

„I tak to pro mě byl klasický infarkťák. Dáme gól, soupeř hned srovná. Pak dáme gól do šatny a necháme si za patnáct sekund hloupě srovnat, takže do šaten jdeme za stavu 2:2. Po třetí brance jsme už všichni na hráče řvali, aby šli pod balon a bránili. Ne, zase rychle dostaneme na 3:3. No, aspoň že to dobře dopadlo,“ ulevilo se Kohútovi.

TJ Dolní Datyně – Lokomotiva Petrovice 3:4 (2:2)

Branky: 18. a 45. Cenek, 57. Rozsíval – 14. a 55. Ciku, 45. Hoffmann, 73. Gill. Rozhodčí: Svoboda – Ochodek, Jurygáček. ŽK: 1:2. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Cienciala (78. Polášek), Pištěk, Kučera – Rozsíval, Cenek, D. Cileček, Kaduch – Greger (63. Marek), Gistinger. Trenér: Čermák.

Petrovice: Majerczyk – Šiška, Gill, Alman, Gatnar – Molnári (86. Sembol), Hoffmann, Urban, Paduch – Gill, Juroszek (88. Svatoš). Trenér: Kohút.