V sobotním utkání krajského přeboru vyzvala Krnov a nadělila mu „tenisového kanára“. Už v 9. minutě zápasu otevřel skóre zápasu Hanusek, který v závěrečné desetiminutovce dokonal svůj hattrick.

„Byli jsme favorité, ale nečekali jsme, že vyhrajeme tak vysoko,“ uvedl po utkání sekretář klubu Tomáš Lincer. „Krnov naposledy vyhrál, tušili jsme, že to nebude nic jednoduchého,“ dodal.

Ale bylo. Velmi dobré utkání odehrál také někdejší karvinský útočník Jakub Legierski, kterého Lokomotiva získala z páté polské soutěže. V Dolních Datyních se ještě neprosadil, teď už ale útočil na hattrick. Nakonec zůstal „jen“ u dvou branek. „Bude velkou posilou,“ věří Lincer.

Domácí právě po brankách Hanuska a Legierského vedli v poločase 2:0, Krnov ale hrál nebezpečně a vytvořil si několik zajímavých šancí. „Kdyby dali na 2:1, mohlo to být ještě drama. Ve druhé půli už jsme to ale zlomili,“ okomentoval sekretář Petrovic, které v poslední půlhodině vstřelily čtyři branky.

Lokomotiva se dostala už na třetí místo v tabulce, pouhý bod za druhou Polanku a sedm bodů za vedoucí Frenštát pod Radhoštěm, na jehož půdu zamíří v příštím kole. „Bude to šlágr. Jedeme tam pokorně, víme, že mají kvalitní tým a my je můžeme jen překvapit,“ vyhlíží víkendovou bitvu Lincer.

Lokomotiva Petrovice – FK Krnov 6:0 (2:0)

Branky: 9., 80. a 84. Hanusek, 24. a 60. Legierski, 87. Sikora. Rozhodčí: Vidlička – Laštuvka, Svoboda. ŽK: 0:1. Diváci: 120.

Petrovice: Svatoš – Chwastek, Gill (83. Gatnar), Holec, Hoffmann (76. Piekielny) – Žyla 63. (Šiška), Czyž, Urban (70. Sikora), Hanusek – Legierski, Makula (53. Paduch). Trenér: Kohút.