Stonava získala z dosavadních 17 odehraných zápasů už 36 bodů a na vedoucí Bystřici ztrácí jedno vítězství. Stonavští si na jaře vyšlápli na Lučinu, u níž vyhráli 4:2, na Staré Město, na Jistebník, a naposledy vyhráli 4:1 i v Libhošti. „V prvním poločase jsme tam předvedli asi nejlepší výkon během celého jara,“ vrátil se k poslednímu duelu kouč Karel Sochora.

Důležité utkání pro vývoj celého jara odehrála Stonava na úvod jarního programu v Lučině. Ta totiž dvakrát vedla, hosté ale předvedli vítězný obrat. „Klukům to určitě psychicky pomohlo. Mančaft má sílu a hráči ukázali, že i když prohrávají, tak nepanikaří a hrají svou hru,“ pochválil své svěřence Sochora.

Zatím se zdá, že venkovní zápasy jdou týmu lépe a plní čtyřgólovou normu na zápas. Doma jsou to o poznání těsnější výsledky.

Jistebník byl udolán „jen“ 2:1 a duel se Starým Městem (1:0) rozhodla až trefa Žebroka ze závěru zápasu. „Přehrávali jsme je, ale nedávali jsme šance. Naštěstí to tam nakonec padlo,“ vrátil se k těsné výhře Sochora.

Fotbalisté Stonavy mají slušně nakročeno k tomu, aby se posunuli do krajského přeboru. „Ale nechci na hráče vytvářet tlak. Říkám jim, ať se fotbalem baví,“ krotí euforii kouč Stonavy.

A co téma případného postupu? „To je otázka na vedení. Budeme se o tom bavit, je potřeba se dívat dopředu. Zvýšila by se dávka tréninků, náklady a další věci,“ vypočítává.

Zatímco ostatní týmy přes zimu posilovaly, kádr Stonavy zůstal stejný. „Máme kvalitní tým. Nebyl důvod ho rozšiřovat,“ vysvětlil Sochora, proč v kabině neudělal žádné změny. „Ale kdyby se hrál přebor, tak by to samozřejmě nějaké kvalitní posily chtělo,“ uvědomuje si.