V Těšíně museli v týdnu reagovat na aktuální situaci v kádru. „Někteří jednotlivci neustále nemohou hrát, to je samozřejmě špatně, takže jsme posílili z Třince o dva kvalitní hráče. Útočníka Latochu a Ekvádorce Nazarena,“ přiblížil Lubomír Luhový nové tváře v českotěšínském kádru.

Oba si zahráli už v Šenově, byť Latocha šel na plac až po půlhodině hry. Tou dobou už hosté prohrávali. „Do nějaké desáté minuty to bylo z naší strany v pořádku, Vlachovič dokonce spálil tutovku, neboť šel sám na gólmana. Pak jsme ale začali být laxní, což vyústilo chybou Lance a gólem soupeře,“ přibližoval Luhový, který tudíž stáhl mladého Slowiaczka a začal hrát na tři útočníky.

Těšíňané (ve žlutém) zabrali v Šenově a zvládli zápas o šest bodů.Zdroj: Vladimír Pryček

„Byl to zápas o šest bodů. Museli jsme něco udělat,“ vysvětlil svůj tah Luhový. Sázka na ofenzivu mu vyšla.

Těšíňané ve druhé části podali velmi dobrý výkon a skóre otočili. „Chlapci se vrátili k herní disciplíně, která nás zdobila proti Břidličné. Kromě branek jsme měli ještě asi tři čtyři tutovky. Ne vždy jsme předvedli dobré fotbalové řešení ofenzivní situace, ale potěšilo mě, že alespoň každou jsme zakončili. Na tom se dá stavět, nicméně pořád máme spoustu témat k dořešení,“ konstatoval českotěšínský kouč.

Každopádně s další výhrou v kapse se je bude řešit Těšíňanům zase o něco lépe. „Čeká nás anglický týden, protože ve středu hrajeme ještě pohár v Žukově, takže na herních nedostatcích můžeme pracovat v praxi,“ pousmál se Luhový.

SK Šenov – FK Český Těšín 1:3 (1:0)

Branky: 22. Starý – 53. a 71. Folwarczny, 90. Latocha. Rozhodčí: Jurček – Slaný, Kret. ŽK: 2:1. Diváci: 102.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Lanc, Šiška, Slowiaczek (30. Latocha) – Cieslar, Nazareno, S. Zogata, J. Zogata – Folwarczny, Vlachovič. Trenér: Luhový.