„Bylo to divoké utkání na těžkém terénu, určitě jsme nepředvedli minimálně v obranné hře stejný výkon jako v Heřmanicích,“ připomenul kouč Stonavy Tomáš Mančař výhru 4:2 před týdnem v Ostravě. „Byli jsme trochu ospalí a dostali zbytečné branky. Benešov se do žádných extra šancí nedostal, ale k tomu, k čemu se dostal, využil a dal gól,“ konstatoval domácí trenér.

„I na to, že jsme zaspali začátek, jsme to nakonec celkem dobře zvládli a dali pěkné branky. Mohli jsme přidat i další, měli jsme příležitosti po krajích hřiště, kde jsme měli lépe ty situace vyřešit,“ vrátil se Tomáš Mančař k průběhu duelu s tím, že první poločas nebyl ze strany Stonavy optimální.

Do šaten šly týmy za nerozhodného stavu 2:2. „Dopředu měla naše hra nějaké parametry, ale vzadu jsme byli špatní. Vliv na to měla i hodně přeskládaná sestava kvůli rozšířené marodce. Na tréninku si Tonda Chumchal pochroumal vazy v kotníku, už v Heřmanicích nám vypadl Jaty (Jatagandzidis) a Hejda má problémy se zády,“ vyjmenoval tři chybějící opory.

Zápas 7. kola minulého ročníku I.A třídy, skupiny B, Smilovice - Horní Suchá 3:3, který se hrál 18. září 2022.
Kam za fotbalem: Na rozjetý Havířov, derby v Orlové, Rychvaldu, Těrlicku a Suché

„Druhý poločas jsme začali skvěle, využili jsme hned šanci a Váňa dal druhou branku v zápase. Vedli jsme 3:2 a další pak přidal Vlachovič. Mohli jsme zvýšit na 5:2, ale netrefili jsme prázdnou bránu a hned na to dostali kontaktní gól, kdy jsme nepokryli hráče soupeře,“ zatrnulo kouči v průběhu druhé půle.

„Pak už se hra rozkouskovala fauly. Bylo to i vlivem terénu, kdy se už moc nedalo hrát po zemi a docházelo k soubojům,“ dodal Tomáš Mančař.

Na hřiště v 90. minutě poslal i dorostence. „Na závěr jsem dal dopředu šestnáctiletého Péťu Nožku, ve finále využil brejk, utekl z poloviny hřiště a dal branku na 5:3. Povedené střídání,“ smál se trenér po úspěšné premiéře Nožky.

Basketbalisté Sokola Karviná vyhráli domácí turnaj Emil Cup 2023. Ve finále porazili BK Opava B 79:72.
Karviná dostala rychlou lekci od opavského lídra první ligy a v poháru skončila

Krajský přebor – 13. kolo:

SK Stonava – Dolní Benešov 5:3 (2:2)

Branky: 6. a 60. Vlachovič, 17. a 47. Váňa, 90+3. Nožka – 7. Labuda, 38. Skroch, 71. Hluchník. Rozhodčí: Stankov – Tomšík, Čuba. ŽK: Vlachovič, Ruisl, Fizek – Osvěčík, Sobek, Skroch, Kaluža, Samson, Moravec. ČK: 75. Skroch, 81. Kaluža (oba D. Benešov). Diváci: 100.

Stonava: Pecha – Věčorek, Motyčka, Siekiera, Fizek (85. Folwarczny), Vlachovič, Koďousek, P. Šiška, Mikšaník, Ruisl (80. Kloda), Váňa (90. Nožka). Trenér: Tomáš Mančař.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...