„Už jsme byli téměř v plné sestavě. Chyběli jen Fizek, který musel do práce, a zraněný Chumchal. A také Péťa Šiška, který si v 1. minutě minulého utkání s Hrachovcem natrhl vazy v kotníku, ale na střídání jsme už měli sedm hráčů bez dorostenců,“ připomenul trenér Stonavy Tomáš Mančař, že v minulých duelech neměl tým z pracovních a zdravotních důvodů kompletní.

„Zápas s Hlubinou měl náboj, kluci bojovali o místo v sestavě a od prvních minut jezdili po zadku. V poločase jsme vedli 6:0, hrálo se na jednu branku, soupeře jsme k ničemu nepustili,“ byl spokojený s generálkou. O přestávce vystřídal hned šestici hráčů. „Nechtěli jsme, aby se někdo před mistrákem zranil,“ vysvětlil.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Spokojený je i s celou zimní přípravou, kterou Stonava zahájila už 2. ledna. „Kluci věděli, že to bude náročné fyzicky, ale i když někdy nemohli na trénink kvůli práci, posílali reporty, co odběhali. Musím říct, že jejich přístup byl na hodně vysoké úrovni,“ pochvaloval si Tomáš Mančař.

„Fyzicky jsme na jaro připravení a proti Hlubině to už takticky mělo parametry, jak bychom chtěli hrát. Doufám, že to přeneseme i do mistráků,“ dodal. Start bude mít Stonava v sobotu 16. března v derby s Českým Těšínem.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3 (11. 11. 2023).
Stonava s novou posilou dohání manko. Proč si fanoušci dělají legraci z trenéra?

V generálce se do sítě Hlubiny B dvakrát trefili Osvěčík a Jatagandzidis, po jednom gólu přidali Mikšaník, Hejda a také nejčerstvější akvizice Stonavy. Kdo ji posílil?

„Levý záložník Jaroslav Streit z MFK Havířov,“ představil Tomáš Mančař novou tvář v hráčském kádru, která se v generálce zapsala mezi střelce. Ze stejného divizního celku už předtím přišel krajní záložník Adam Michalek a z Vratimova Vojta Osvěčík, který na podzim hrál v Dolním Benešově.

Dres nováčka krajského přeboru, který po první části sezony skončil šestý, naopak už nebudou oblékat Martin Váňa (Krnov), Martin Vlachovič (Smilovice) a Michal Folwarczný (Horní Žukov).

Ambice pro druhou část krajského přeboru? „Když jsme dobře zvládli podzim, džet se dál v první polovině tabulky. Stabilizovat tým a hru, na kterou jsme přešli, ať příští sezonu můžeme mít vyšší cíle,“ prozradil trenér Stonavy.

Zápas říjnového 13. kola krajského přeboru Stonava - Dolní Benešov 5:3.
Nečekaná ztráta: Váňa se vrátil do Krnova, Stonavu posílil Michalek z Havířova

Přípravné zápasy:

Generálka: SK Stonava – Unie Hlubina B 7:2 (branky Stonavy: Osvěčík a Jatagandzidis po 2, Mikšaník, Hejda, Streit).

Stonava – Hrachovec 2:5 (branky Stonavy: Mikšaník, Osvěčík).

Horní Suchá – Stonava 2:4 (branky Stonavy: Siekiera, Osvěčík, Kloda, Koďousek).

Stonava – Bohumín 0:3.

Stonava – Slovan Záblatí 6:1 (branky Stonavy: P. Šiška, Jatagandzidis, Osvěčík, Mikšaník, Váňa, Hejda).

Stonava – TJ Řepiště 4:4 (branky Stonavy: Jatagandzidis 2, Michalek 2).