„Z našich absenčních důvodů jsme po soustředění v Horní Lomné kvůli nemocem museli zrušit zápas s Hlubinou a další týden nám v pátek večer odřekla Bystřice s tím, že se nesejdou, takže jsme v sobotu místo utkání trénovali,“ vysvětlil kouč Stonavy Tomáš Mančař změnu plánů v zimní přípravě, kterou tým zahájil už 2. ledna.

Herní manko se ale snaží dohnat. „Teď máme trošku anglický týden s narychlo vloženým středečním zápasem v Porubě s Bohumínem, kterému odpadl soupeř. Pořád se ještě připravujeme i fyzicky, takže to bude náročné,“ poznamenal trenér nováčka krajského přeboru s tím, že po protivníkovi z divize je v sobotu čeká duel s Horní Suchou (I.A třída). „Naplánovaný máme ještě zápas s béčkem Hlubiny a generálku s Věřňovicemi,“ doplnil.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Jak hodnotil obě odehraná utkání? „Kvůli zraněním a práci jsme to zatím lepili v málo lidech a hráli v hodně kombinované sestavě, ale už by to mělo být lepší,“ potěšil Tomáše Mančaře po Jakubu Hejdovi, Martinu Šiškovi a Lukáši Graňákovi návrat dalších dvou zraněných hráčů.

„Do tréninku se po chirurgickém zákroku nohy zapojil Aleš Věčorek a Tonda Chumchal, který se zatím připravoval jen fyzicky, už s námi pracuje i s balonem,“ prozradil kouč Stonavy.

Novou posilou se stal střední záložník Vojtěch Osvěnčík z Vratimova, který na podzim hrál v Dolním Benešově. „Hledali jsme náhradu za střeďáka Denise Siekieru, který chtěl odejít do Rakouska, ale to nakonec padlo, takže zůstal a máme teď nabito,“ podělil se trenér o dobré zprávy z kabiny s tím, že další posila je ještě v jednání.

Ani Stonavě se nevyhnuly odchody. „Zpátky do Smilovic jsme pustili Martina Vlachoviče, který u nás nechtěl pokračovat, a naši záložní stálici Michala Folwarczného do Horního Žukova,“ řekl kouč. „Ale pořád máme v záloze Josefa Zollera, takže jsme na tom dobře,“ připomenul bývalého ligového hráče Karviné, který i po oficiálním ukončení fotbalové kariéry Stonavě v minulosti několikrát pomohl.

Přípravný fotbalový zápas MFK Karviná B - Górnik Zabrze B 2:2.
Karvinská rezerva si v okresním derby zastřílela, Bohumínu dala pět gólů

I když Tomáš Mančař usedl na lavičku teprve v průběhu podzimní sezony, když do 11. kola nastupoval jako kapitán týmu, v anketě čtenářů Deníku O nejlepšího trenéra v okrese Karviná suverénně vede.

„Fanoušci si ze mě utahují, že musím hráčům dávat při běhání každých patnáct minut pauzu a povolit jim telefony na hřišti, ať můžou odhlasovat. Mají z toho pořádnou srandu. Jsou to blázni, ale parta je to skvělá, všichni si i po doplnění suprově sedli,“ smál se třiatřicetiletý kouč Stonavy.

Fotbalisté Slavie Orlová ve 3. kole domácího turnaje O pohár starostky města porazili polskou Victorii Hažlach 3:1.
Turnaj v Orlové: Slavia míří za pohárem, válí i oslabení Jestřábi. Podívejte se

Přípravné zápasy:

SK Stonava – Slovan Záblatí 6:1 (1:0)

Branky Stonavy: P. Šiška, Jatagandzidis, Osvěnčík, Mikšaník, Váňa, Hejda.

SK Stonava – TJ Řepiště 4:4

Branky Stonavy: Jatagandzidis 2, Michálek 2.