Jen v posledních čtyřech podzimních kolech dali svěřenci trenéra Karla Sochory jedenáct gólů, a také proto přezimují na třetím místě tabulky.

„S produktivitou už jsem spokojenější, ale musím přiznat, že se k nám v závěru podzimu přiklonilo i štěstíčko,“ uvedl Karel Sochora.

Vedoucí Bystřice má po podzimu jen o pět bodů více. Není divu, že se ve Stonavě už párkrát skloňovalo slovo postup. „Tabulka je vyrovnaná, ale proč se o to nepokusit. Pokud na jaře chytneme začátek a budeme hrát nahoře, tak bychom to chtěli zkusit,“ nezastírá Sochora, jehož svěřenci vyhráli čtyři zápasy v řadě.

Smilovice porazili 3:1, pak vyhráli prestižní derby v Albrechticích 3:2, když museli otáčet nepříznivý stav 0:2, smetli Hrabovou 4:1 a podzim zakončili těsnou výhrou v Dobré 1:0.

Stonavě se rozstřílel kanonýr Josef Zoller, který má na kontě už 13 branek. Proti Hrabové se dokonce blýskl hattrickem a jedinou brankou rozhodl i o výhře v posledním utkání podzimu v Dobré.

„Na začátku se trápil, ale my jsme mu věřili. Věděli jsme, že střílet góly nezapomněl,“ pochválil jej trenér Sochora. „Klukům jsem za podzim poděkoval, zvedli se. Poslední zápasy byly parádní,“ dodal spokojeně.

V přípravě má však Stonava stále na čem pracovat. „Vzadu výkyvy nemáme, ale musíme ještě zapracovat na proměňování šancí. A taky půjdeme do fyzičky. Když zamakáme, tak z toho můžeme těžit celý rok,“ říká stonavský kouč.

Spousta týmů bude v zimě hledat posily, to však není případ Stonavy. „Kádr posílit nepotřebuje, ještě totiž naplno neukázal to, na co má,“ míní Sochora. „S kluky jsem seděl a všichni mají zájem u nás pokračovat, proto není důvod hledat nové hráče,“ vysvětlil trenér Stonavy, který se může spolehnout i na kvalitní lavičku náhradníků. „Kdokoliv nastoupil, byl pokaždé přínosem. To je velké plus,“ uzavřel Sochora.