„Mančaft máme po letním posílení takový, že bych s ním chtěl hrát do třetího, čtvrtého místa. Ale když nechytnete začátek, je to těžší,“ začal hodnocení dosavadního průběhu sezony trenér Stonavy Karel Sochora.

Stonavské před sezonou posílil Michal Ristovský z Dětmarovic, přišli taky Pavel Zahatlan, Jaroslav Martikán či Jan Žebrok, očekávané výsledky se ale zatím nedostavily. „Každý hráč je přínosem, ale zatím si to trochu sedá. Potřebujeme se víc sehrát,“ uvědomuje si Sochora, jehož tým zatím bojuje i s neproměňováním šancí.

Orlovští se po sestupu z krajského přeboru seznamují s I.A třídou.
Orlovou táhne Jatagandzidis, klub chce stabilizaci

Stonava dosud sehrála pět zápasů a dvakrát v nich vyšla střelecky naprázdno. Ve zbylých třech duelech se pokaždé Sochorovi svěřenci prosadili dvakrát. Dva góly dala Stonava i v úvodním duelu s Lučinou, ta ale domácí přejela a vyhrála vysoko 6:2. „Kluky jsem nepoznával, bylo to totální selhání,“ štvalo trenéra Stonavy. „Přehráli nás ve všech směrech,“ dodal po debaklu.

Ve Starém Městě už měli Stonavští více ze hry, ale trápila je koncovka a odvezli si bod za bezbrankovou remízu. Výhry se tak dočkali až doma s Libhoští. „První poločas jsem byl spokojený, ale druhý byl už horší,“ přiznal Sochora.

Tomáš Mičola si zahraje divizi.
Tomáš Mičola v Dětmarovicích

Herně dobré zápasy Stonava odehrála i v Dobraticích a Jistebníku, získala v nich ale jen jeden bod. „V Jistebníku to byla vyloženě ztráta dvou bodů. Také Dobratice jsme přehrávali ve všech směrech, ale zase jsme doplatili na neproměňování šancí,“ poukázal Sochora na smolný zápas, který rozhodl vlastní gól Zielonky.

V příštím kole Stonava doma vyzve Jablunkov a trenér naznačil, že chystá změnu. „Snad to pomůže, mužstvo potřebuje nový impuls. V tréninku se hodně věnujeme zakončení, věřím, že už se to zlomí,“ říká optimisticky Sochora.

Filip Panák (u míče) na postu stopera výrazně ožil.
Panák o roli stopera: Bilancovat ještě nechci. Musím odehrát více zápasů