V tabulce jsou aktuálně druzí, pouhé tři body za vedoucí Bystřicí, kterou v posledním kole doma porazili 2:1. „Byl to důležitý zápas o šest bodů,“ ulevil si po vítězství kouč Stonavy Karel Sochora.

Oba góly domácích dal kanonýr Josef Zoller, jenž o vítězství Stonavy rozhodl v 88. minutě. „Pokaždé se na něj můžeme spolehnout, je to zkrátka nadstandardní hráč,“ pochválil svou oporu stonavský trenér.

Stonava v utkání s Bystřicí potvrdila předešlý triumf z derby v Orlové, kde vyhrála 3:1. „Byl to asi náš nejlepší zápas,“ uvedl Sochora, jehož svěřenci předtím doma nestačili na Vratimov 0:2, remizovali však na hřišti silného Jablunkova 1:1. „Vratimov byl jediný soupeř, který nás sportovně přehrál, vyhrál zaslouženě,“ uznal férově Sochora.

Prostřední část jara v A třídě, čítající pět zápasů, jinak jeho svěřencům vyšla. Před Jablunkovem totiž Stonava doma přestřílela Dobratice 3:2. Soupeř patří rovněž do první pětky tabulky.

„Mohli jsme vyhrát i v Jablunkově, tam byl ale hrozný terén, a to našemu fotbalu uškodilo,“ dodal Sochora. Navíc toto utkání kvůli červené kartě za nesportovní chování nedohrál Ristovský, který vyfasoval trest na čtyři zápasy. „Paradoxně nám to ale pomohlo. Změnili jsme rozestavení, které nám dobře funguje,“ uvedl kouč Stonavy.

Je otázka, kolik týmů nakonec postoupí do krajského přeboru. Jisté je ale jediné – vítěz má místenku do vyšší soutěže jistou. „Bystřice má v závěru těžší los, ještě ji můžeme předběhnout. Ale podle mých propočtů by nám k postupu mělo stačit deset bodů,“ říká Sochora. Stonavu mimo jiné čeká domácí a hodně prestižní derby s Albrechticemi, které se pyšní parádní formou.

Otázku postupu už ve Stonavě mají v hlavách, všichni si ale dobře uvědomují, že udělat poslední krok bývá nejtěžší. „Říkám klukům, ať to neřeší a ať se baví fotbalem. Psychika totiž dělá hodně a je důležité, aby jim nesvazovala nohy. Každý bod totiž může rozhodnout,“ uvědomuje si Sochora, že ještě zdaleka není vyhráno.