„Myslím, že celkově může u nás jako nováčka po podzimu vládnout spokojenost,“ říká trenér Stonavy Tomáš Mančař. Do 11. kola krajského přeboru nastupoval na hřišti jako kapitán týmu, od 12. kola nahradil na lavičce zkušeného trenéra Richarda Beneše, který skončil z osobních důvodů.

„Od spodní části tabulky jsme odskočení, takže se na jaře můžeme soustředit na to, co potřebujeme,“ je spokojený bývalý kapitán a současný nový kouč týmu.

Zápas 13. kola krajského přeboru Stonava - Dolní Benešov 5:3.
Stonava jede! Tři body vydřela i u silných Jakubčovic, rozhodl Jatagandzidis

„Máme třetí nejlepší útok, po Petřvaldu a Pusté Polomi jsme vstřelili nejvíc branek, ale na obraně musíme zapracovat. Dostali jsme zbytečně moc gólů, na to se musíme přes zimu zaměřit,“ připomíná celkové skóre 38:31 ze šestnácti odehraných zápasů.

Po sobotním derby s Dolními Datyněmi (0:0) na umělé trávě v Horní Suché začala pro Stonavu zimní pauza. „Vzhledem k tomu, že skoro všichni kluci jsou pochroumaní nebo nemohli kvůli práci, jsme se na tréninku scházeli v osmi a poslední dva týdny vyloženě lepili sestavu, proto jsme to po posledním zápase ukončili,“ vysvětluje Tomáš Mančař.

Zápas 13. kola Stonava - Dolní Benešov 5:3 (28. 10. 2023)

„Začínáme ale hned 2. ledna, ať jsme nachystaní,“ říká kouč. Druhá část krajského přeboru by měla odstartovat 17. kolem o víkendu 16. a 17. března 2024.

Hned v lednu je v plánu také pětidenní soustředění v Horní Lomné. „Po návratu už musíme být fyzicky připravení, protože nás hned v první prověrce čeká lídr divize,“ těší se trenér na 27. leden a přípravný duel s Hlubinou. „Pak už budeme hrát téměř každou sobotu na umělce v Horní Suché,“ dodává Tomáš Mančař.

Zápas 13. kola krajského přeboru Slavia Orlová - FK Český Těšín 2:0.
Zkušenost i mládí: Orlová je v kraji po podzimu třetí. Jaké plány má pro jaro?

Hráčský kádr Stonavy pro jaro by měl zůstat stejný. „Nikdo zatím nechce odcházet, naopak máme na doplnění oslovené mladé osmnáctileté kluky, kteří by měli výhledově nastupovat. A ponechat si chci i kluky z dorostu, aby se mohli posouvat dále,“ připomíná trenér, že v závěru podzimu získali první zkušenosti mezi muži Petr Nožka a Adam Otruba.

„Během zimy nás čekají změny hlavně herního stylu. Proto začínáme tak brzy, abychom se na to připravili a zvládli ten přechod,“ přidává další důvod, proč se tým sejde už 2. ledna.


Načítám tabulku ...